Boys Open 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Mide Olajide05/07/04Thurrock 1:18.68  233 36.84
2.Jenson Hurrell21/04/05Thurrock 1:23.09  198 39.02
3.Callum Woolfenden06/02/05Bexley 1:25.85  180 40.02
4.George Croome09/08/04Sutton Cheam 1:29.17  160 38.35
5.Euan Terry19/01/04Black Lion 1:31.20  150 44.06
6.Kaloyan Yordanov01/01/04Bark & Dagen 1:31.21  150 39.71
7.Lewis Dixon14/09/05Bark & Dagen 1:31.48  148 42.50
8.Harry Robinson04/04/04Bark & Dagen 1:31.51  148 44.97
9.Nathan Chapman24/11/04Gwich Royals 1:31.96  146 43.17
10.Aidan Hill25/01/05Bark & Dagen 1:32.09  145 43.13
11.Harrison Moore27/07/04Bexley 1:32.20  145 43.39
12.Stanley Webb19/10/05Bark & Dagen 1:37.03  124 44.09
13.Josh White08/04/05Bark & Dagen 1:39.14  116 46.96
14.Ethan Paraiwa27/07/05Thurrock 1:55.85  73 49.96
 Maximillian Zinin24/06/04Camden Swiss DQ SA 3L     
 Oliver Romp19/01/05Bexley DQ SL 3L     

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Timothy Leberl12/02/02Beckenham 1:11.23  315 33.13
2.Luca Capezzuoli04/11/02Kingston Roy 1:12.33  301 34.86
3.Marlow Depeza-Purvis11/12/02Hackney 1:12.50  299 34.41
4.Jordan Sydney-Darling20/02/02Leander 1:16.01  259 36.27
5.James Speers25/04/03Thurrock 1:16.22  257 35.66
6.Andrej Drzaic13/09/02Sutton Cheam 1:17.41  245 36.37
7.Callum Baronti01/04/03Orpington OJ 1:17.62  243 36.88
8.Daniel Samuel29/04/02Bark & Dagen 1:18.25  237 36.90
9.Jack Wild14/11/02Sutton Cheam 1:18.73  233 37.11
10.Jude Costley03/04/03Hackney 1:18.88  232 37.35
11.Joseph Parker22/09/02Hackney 1:19.09  230 35.79
12.Kevin Agudelo Lopez31/01/03Hackney 1:20.08  221 37.87
13.Jack Banasiak07/04/03Leander 1:20.63  217 37.93
14.Kieron Harris23/05/02Thurrock 1:21.72  208 1:21.72
15.James Edgings03/04/03Thurrock 1:22.57  202 37.82
16.Abdusamad Shamis03/03/02Bark & Dagen 1:24.87  186 38.87
17.Jamaal Francis09/08/03Gwich Royals 1:25.73  180 37.54
18.Harry Collins02/06/03Bexley 1:27.17  172 41.99
19.Marcus McSpadden08/05/03Beckenham 1:27.25  171 40.53
20.Khaleeq Khan07/05/03Hackney 1:28.79  162 41.00
21.Liam Bitton04/06/03Sutton Cheam 1:29.83  157 41.89
22.Robert Buckley09/10/03Thurrock 1:30.04  156 41.46
23.Jack Conroy12/08/03Thurrock 1:32.35  144 42.49
 Brett Baker23/08/02Bexley DNC     

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Luke Crofts23/04/00Thurrock 1:06.91  380 31.42
1.Alexander Borisov12/09/01Camden Swiss 1:06.91  380 31.58
3.Liam Docherty-Hill29/09/00Bark & Dagen 1:07.00  378 31.57
4.Tymoteusz Filipowicz06/01/01Leander 1:10.72  322 32.64
5.Jack Williams30/05/00Thurrock 1:12.77  295 33.00
6.Samuel Gaster26/07/00Orpington OJ 1:13.20  290 34.75
7.Joseph Banasiak29/07/01Leander 1:15.83  261 34.21
8.John Davis15/08/01BorRedbridge 1:16.65  253 36.64
9.Matthew Harding30/07/01Gwich Royals 1:18.99  231 36.52
10.Shagor Chowdhury21/05/01Bark & Dagen 1:25.19  184 40.10

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Tyler Podmore20/10/98Leander 1:03.09  453 29.36
2.William Ward14/06/99Sutton Cheam 1:03.50  445 30.08
3.Finn Slattery23/01/99Beckenham 1:04.38  427 29.64
4.Aymeric Bouyer07/10/96Leander 1:05.17  411 30.49
5.Joshua Burcombe28/11/98Bark & Dagen 1:05.93  397 30.39
6.Nathan Eves12/10/98Sutton Cheam 1:06.87  381 31.00
7.Alexander Wimbush19/06/98Sutton Cheam 1:07.64  368 31.42
8.Ian Collyer01/06/96Bark & Dagen 1:08.08  361 31.37
9.Jake White23/12/99Leander 1:14.36  277 33.70
10.Jacob Mason06/02/99Leander 1:16.23  257 35.82
11.Billy Birchmore01/02/96Orpington OJ141:18.41  236 -

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameDoBClubCatTime  BDPoints 50
1.Billy Birchmore01/02/96Orpington OJ141:18.41  392 -

Disqualification Codes

UP