Boys Open 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Donatas Dragasius02/07/04Bo Newham 1:14.06  288 36.26
2.Jenson Hurrell21/04/05Thurrock 1:16.44  262 37.22
3.Edward Pauling06/08/04Beckenham 1:18.15  245 37.30
4.Joseph Bartley14/05/04Sutton Cheam 1:18.20  245 38.03
5.Euan Terry19/01/04Black Lion 1:21.03  220 39.61
6.David Langley25/04/05Bexley 1:22.33  210 40.66
7.Jasper Callaway21/07/05Dulwich Dolp 1:23.04  204 40.54
8.Ilia Zyp29/06/04Gwich Royals 1:24.40  194 41.39
9.Joseph Suggitt27/01/05Sutton Cheam 1:26.16  183 43.00
10.Stanley Webb19/10/05Bark & Dagen 1:26.19  183 42.54
11.Harry Robinson04/04/04Bark & Dagen 1:26.36  181 42.57
12.Filip Malov03/05/05Sutton Cheam 1:27.00  178 42.54
13.Finn Wootten15/06/04Bexley 1:27.01  177 42.33
14.Kaloyan Yordanov01/01/04Bark & Dagen 1:28.28  170 42.84
15.Rhys Tonks06/03/04Bexley 1:30.49  158 43.49
16.Josh White08/04/05Bark & Dagen 1:31.24  154 44.97
17.Robert Bejenaru15/03/04Bo Newham 1:31.60  152 46.07
18.Lewis Dixon14/09/05Bark & Dagen 1:34.89  137 46.48
19.Oliver Morse02/06/04Bexley 1:34.92  137 47.94
20.Jonathan Lazarov04/06/05BorRedbridge 1:35.76  133 46.02
21.Ley Ito04/03/05Hackney 1:38.29  123 47.87
22.Max Maidens16/03/05Bark & Dagen 1:43.67  105 50.76
 Ethan Paraiwa27/07/05Thurrock DQ FI     
 Jack Wardell22/01/04Kingston Roy DQ ST     
 James Watson20/04/04Hackney DQ T 1L     
 Martin Lukauskis22/04/04Bo Newham DQ T 2L     

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Jude Costley03/04/03Hackney 1:11.75  317 35.46
2.Jacob Wood21/06/02Leander 1:12.36  309 35.34
3.Kenz Hilton24/05/02Gwich Royals 1:13.71  292 35.49
4.Jack Wild14/11/02Sutton Cheam 1:14.01  289 36.07
5.Andrew Rowland13/10/02Beckenham 1:14.08  288 34.64
6.Jordan Sydney-Darling20/02/02Leander 1:15.54  271 37.46
7.Maxwell Clark25/07/02Gwich Royals 1:16.90  257 37.16
8.Timothy Leberl12/02/02Beckenham 1:17.01  256 37.31
9.Spencer Creamore05/06/03Sutton Cheam 1:17.60  250 38.69
10.Jamaal Francis09/08/03Gwich Royals 1:18.48  242 38.45
11.Ben Findlay27/10/03Leander 1:19.16  236 38.28
12.Clement Toussaint26/10/02SwimExcell 1:20.01  228 39.15
13.Harry Collins02/06/03Bexley 1:21.40  217 39.44
14.Giulio Szczepaniak21/07/03Beckenham 1:21.54  216 39.59
15.Liam Bitton04/06/03Sutton Cheam 1:22.46  209 40.70
16.Oliver Bayliss17/07/02Sutton Cheam 1:23.54  201 40.15
17.Kevin Agudelo Lopez31/01/03Hackney 1:24.36  195 41.71
18.Joseph Jeffery02/05/03Bexley 1:26.60  180 42.01

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Thomas Hellewell18/11/00Gwich Royals 1:04.21  442 31.41
2.Sammy Woodhead28/03/00Beckenham 1:05.27  421 31.14
3.Joseph Kibblewhite25/08/01Beckenham 1:07.03  389 32.38
4.Advait Upadhyaya26/08/00Bexley 1:08.75  360 33.07
5.Alexander Ball12/10/00Beckenham 1:11.12  325 34.17
6.Tomas Chu21/07/01Camden Swiss 1:13.38  296 35.84
7.Ali Cangir06/05/01Bark & Dagen 1:13.84  291 35.87
8.Adam Harris23/11/01Bexley 1:13.91  290 35.26
9.Ennis Barnett06/09/01Camden Swiss 1:15.90  268 36.72
10.Nam Nguyen18/12/01Orpington OJ 1:16.41  262 37.59
11.Matthew Harding30/07/01Gwich Royals 1:16.94  257 35.24
12.William Griffiths16/12/01Leander 1:17.80  248 37.62
13.Shagor Chowdhury21/05/01Bark & Dagen 1:19.45  233 38.96

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Tyler Podmore20/10/98Leander 1:02.41  482 30.25
2.Jacob Mason06/02/99Leander 1:14.57  282 36.14

UP