Boys Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Donatas Dragasius02/07/04Bo Newham 2:45.75  289 -1:17.862:09.55
2.Jenson Hurrell21/04/05Thurrock 2:50.72  264 38.331:19.652:14.27
3.Joseph Bartley14/05/04Sutton Cheam 2:52.18  258 38.451:19.592:14.07
4.David Langley25/04/05Bexley 2:55.06  245 39.241:24.122:18.67
5.Ilia Zyp29/06/04Gwich Royals 2:58.44  231 38.681:24.382:19.13
6.Jasper Callaway21/07/05Dulwich Dolp 3:00.84  222 41.301:26.542:20.47
7.Nathan Chapman24/11/04Gwich Royals 3:01.20  221 40.171:27.842:21.91
8.Tom Reid14/01/04BorRedbridge 3:01.42  220 ---
9.Joseph Suggitt27/01/05Sutton Cheam 3:03.24  214 40.961:27.302:23.73
10.Matteo Castello22/03/04Thurrock 3:04.46  209 41.841:27.902:23.90
11.Euan Terry19/01/04Black Lion 3:04.57  209 41.541:25.972:23.74
12.Harry Robinson04/04/04Bark & Dagen 3:05.89  205 41.241:25.582:23.44
13.Kaloyan Yordanov01/01/04Bark & Dagen 3:07.89  198 40.081:27.202:27.32
14.Stanley Webb19/10/05Bark & Dagen 3:08.58  196 41.901:29.142:28.18
15.Finn Wootten15/06/04Bexley 3:09.48  193 43.691:32.462:29.39
16.Aidan Hill25/01/05Bark & Dagen 3:10.16  191 42.421:30.532:27.36
17.Robert Bejenaru15/03/04Bo Newham 3:12.11  185 42.901:30.912:30.73
18.Josh White08/04/05Bark & Dagen 3:13.66  181 43.981:32.652:30.86
19.Lewis Dixon14/09/05Bark & Dagen 3:17.55  170 42.401:32.122:36.34
20.Ethan Paraiwa27/07/05Thurrock 3:29.04  144 47.021:39.142:41.59
21.Jonathan Lazarov04/06/05BorRedbridge 3:30.45  141 49.061:40.972:45.44
22.Robert Marian23/11/05Bark & Dagen 3:42.81  119 54.46--
 Kennedy Wilks04/12/04Dulwich Dolp DQ T 3L       

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph Lenihan12/03/02Sutton Cheam 2:29.49  394 32.121:08.481:56.51
2.Jordan Sydney-Darling20/02/02Leander 2:35.99  347 37.041:18.612:01.34
3.Marlow Depeza-Purvis11/12/02Hackney 2:38.04  333 34.181:15.48-
4.Andrew Rowland13/10/02Beckenham 2:38.52  330 34.561:14.541:58.84
5.Jeremy Toussaint26/10/02SwimExcell 2:39.11  327 36.341:18.092:03.29
6.Daniel Samuel29/04/02Bark & Dagen 2:39.33  325 34.541:17.502:03.40
7.Jude Costley03/04/03Hackney 2:41.53  312 35.351:15.112:02.92
8.Andrej Drzaic13/09/02Sutton Cheam 2:43.05  303 35.641:18.422:05.60
9.Jack Wild14/11/02Sutton Cheam 2:43.10  303 37.811:17.352:08.94
10.Jacob Wood21/06/02Leander 2:44.09  298 37.141:17.312:07.79
11.Luca Capezzuoli04/11/02Kingston Roy 2:45.47  290 33.151:14.322:09.27
12.Luca Pirie14/08/02Camden Swiss 2:47.27  281 37.121:20.282:07.56
13.Mikhail Krasnoshchekiy22/01/03Camden Swiss 2:48.48  275 35.731:19.272:11.71
14.Kevin Agudelo Lopez31/01/03Hackney 2:50.80  264 37.081:23.042:12.43
15.Isaac St Louis19/06/02Dulwich Dolp 2:51.14  262 35.971:18.922:09.75
16.Toby Beer25/04/03Sutton Cheam 2:51.58  260 1:25.392:14.092:51.58
17.Kenz Hilton24/05/02Gwich Royals 2:51.64  260 37.311:15.482:11.79
18.Khaleeq Khan07/05/03Hackney 2:52.35  257 -1:24.142:14.69
19.Jamaal Francis09/08/03Gwich Royals 2:53.30  253 ---
20.Ronit Nair25/08/02Dulwich Dolp 2:54.59  247 38.651:24.222:15.19
21.Harry Collins02/06/03Bexley 2:56.10  241 37.561:22.832:17.11
22.Giulio Szczepaniak21/07/03Beckenham 2:56.86  238 40.141:22.792:17.97
23.Liam Bitton04/06/03Sutton Cheam 2:58.89  230 40.101:24.742:21.06
24.Oliver Bayliss17/07/02Sutton Cheam 3:07.46  200 43.191:27.482:22.79
 Rhys Sharp04/05/02Bark & Dagen DQ SL 1L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kieran Rutter25/01/01Sutton Cheam 2:23.67  444 31.491:07.891:50.20
2.Thomas Hellewell18/11/00Gwich Royals 2:23.94  441 30.561:06.661:51.11
3.Tymoteusz Filipowicz06/01/01Leander 2:26.54  418 31.941:11.231:53.69
4.Sam Woolfenden07/03/00Bexley 2:27.92  407 31.151:09.611:53.77
5.Luke Brown10/10/00Gwich Royals 2:29.22  396 32.461:11.411:54.66
6.Joseph Kibblewhite25/08/01Beckenham 2:31.74  377 32.811:11.671:59.25
7.Tomas Chu21/07/01Camden Swiss 2:32.83  369 32.411:11.071:57.70
8.Ali Cangir06/05/01Bark & Dagen 2:34.98  353 33.791:13.441:58.85
9.Sammy Woodhead28/03/00Beckenham 2:35.43  350 32.721:10.402:00.70
10.John Davis15/08/01BorRedbridge 2:40.21  320 35.181:17.292:04.76
11.Adam Harris23/11/01Bexley 2:41.72  311 34.931:14.142:05.20
12.Shagor Chowdhury21/05/01Bark & Dagen 2:48.78  274 37.90--
13.William Griffiths16/12/01Leander 2:50.08  267 37.101:18.972:12.26
14.Matthew Harding30/07/01Gwich Royals 2:50.88  264 36.261:19.702:14.50

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Edward Moriarty11/03/96Beckenham 2:19.85  481 29.251:06.151:46.33
2.Nathan Eves12/10/98Sutton Cheam 2:21.27  467 30.811:06.561:48.81
3.Kie-Ren Lau24/12/98Beckenham 2:29.45  394 -1:08.921:54.04
4.Dylan Child23/08/99Bexley 2:30.01  390 31.141:09.741:55.51
5.Ian Collyer01/06/96Bark & Dagen 2:30.41  387 31.9758.291:54.26
6.Guillaume Antem09/10/99Leander 2:47.27  281 34.581:17.152:08.96

UP