Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.David Langley25/04/05Bexley 1:10.46  259 33.79
2.Joseph Bartley14/05/04Sutton Cheam 1:10.47  259 34.41
3.Edward Pauling06/08/04Beckenham 1:11.79  245 34.50
4.Ilia Zyp29/06/04Gwich Royals 1:12.14  241 34.77
5.Noah Enticknap12/03/05White Oak 1:12.71  236 34.88
6.Filip Malov03/05/05Sutton Cheam 1:15.04  214 35.70
7.Callum Woolfenden06/02/05Bexley 1:15.49  210 36.26
8.Finn Wootten15/06/04Bexley 1:15.81  208 36.72
9.Thomas Archer03/05/04Hackney 1:15.88  207 36.60
10.Charlie Cook19/05/05Dulwich Dolp 1:16.20  205 36.95
10.Abdul-Hakeem Shamis27/03/04Bark & Dagen 1:16.20  205 35.61
12.Philip Grammatikopoulo15/03/05Beckenham 1:16.62  201 36.32
13.Kaloyan Yordanov01/01/04Bark & Dagen 1:17.96  191 37.24
14.William Dennis18/08/04Orpington OJ 1:18.44  188 37.17
15.Stanley Webb19/10/05Bark & Dagen 1:19.02  183 37.94
16.Lewis Dixon14/09/05Bark & Dagen 1:19.30  182 36.95
17.Christopher Chilton27/09/05Dulwich Dolp 1:20.12  176 37.18
18.Josh White08/04/05Bark & Dagen 1:20.24  175 38.03
19.Robert Bejenaru15/03/04Bo Newham 1:20.58  173 39.73
20.Thomas Bartley10/10/05Sutton Cheam 1:21.11  170 37.97
21.Harry Robinson04/04/04Bark & Dagen 1:21.34  168 39.28
22.Oliver Morse02/06/04Bexley 1:22.52  161 39.86
23.Aidan Hill25/01/05Bark & Dagen 1:24.39  151 40.76
24.Jonathan Lazarov04/06/05BorRedbridge 1:24.79  148 40.05
25.Max Maidens16/03/05Bark & Dagen 1:32.28  115 46.81
26.Dillon Jayasinghe16/10/04Bexley 1:32.92  113 43.76
27.Robert Marian23/11/05Bark & Dagen 1:38.10  96 47.72

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Timothy Leberl12/02/02Beckenham 59.93  421 28.95
2.Spencer Creamore05/06/03Sutton Cheam 1:02.23  376 29.81
3.James Speers25/04/03Thurrock 1:03.51  354 30.50
4.Marlow Depeza-Purvis11/12/02Hackney 1:03.93  347 31.23
5.Kenz Hilton24/05/02Gwich Royals 1:04.98  330 31.11
6.Daniel Samuel29/04/02Bark & Dagen 1:05.26  326 30.99
7.Brian Wong03/07/02Thurrock 1:05.65  320 31.16
8.Michael Phillips06/06/02Orpington OJ 1:05.77  319 31.04
9.Jeremy Toussaint26/10/02SwimExcell 1:05.91  316 31.49
10.Bradley Khizzah16/03/02Gwich Royals 1:05.96  316 31.57
11.Jordan Sydney-Darling20/02/02Leander 1:06.53  308 32.52
12.Andrej Drzaic13/09/02Sutton Cheam 1:06.55  307 32.03
13.Jacob Wood21/06/02Leander 1:06.76  305 31.32
14.Jack Wild14/11/02Sutton Cheam 1:07.45  295 32.50
15.Charlie Hopkin09/01/02Sutton Cheam 1:07.86  290 31.84
16.Khaleeq Khan07/05/03Hackney 1:08.03  288 33.22
17.Liam Johnson08/06/02Hackney 1:10.01  264 32.85
18.Jamaal Francis09/08/03Gwich Royals 1:10.24  261 34.06
19.Isaac St Louis19/06/02Dulwich Dolp 1:10.95  254 33.83
20.Liam Bitton04/06/03Sutton Cheam 1:11.00  253 34.60
21.Robert Buckley09/10/03Thurrock 1:11.07  252 33.49
22.Joseph Jeffery02/05/03Bexley 1:11.14  252 34.37
23.Toby Beer25/04/03Sutton Cheam 1:11.47  248 35.13
24.Harry Collins02/06/03Bexley 1:11.71  246 34.52
25.Joseph Parker22/09/02Hackney 1:11.98  243 33.68
26.Oliver Bayliss17/07/02Sutton Cheam 1:12.09  242 34.60
27.George Beckley23/02/02White Oak 1:14.08  223 35.60
28.Joseph Brannigan13/08/02Gwich Royals 1:20.75  172 37.30
 Jude Costley03/04/03Hackney DNC     
 Ronit Nair25/08/02Dulwich Dolp DNC     
 Clement Toussaint26/10/02SwimExcell DNC     
 Ben Findlay27/10/03Leander DQ ST     

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Michael Rees25/04/00Sutton Cheam 56.76  496 27.87
2.Thomas Hellewell18/11/00Gwich Royals 58.81  446 28.15
3.Sam Woolfenden07/03/00Bexley 58.87  444 28.68
4.Kieran Rutter25/01/01Sutton Cheam 58.95  443 28.53
5.Tymoteusz Filipowicz06/01/01Leander 59.29  435 29.50
6.Advait Upadhyaya26/08/00Bexley 59.37  433 28.59
7.Joseph Kibblewhite25/08/01Beckenham 59.53  430 28.84
8.Sammy Woodhead28/03/00Beckenham 1:00.85  402 28.29
9.Luke Brown10/10/00Gwich Royals 1:01.30  394 29.41
10.Ali Cangir06/05/01Bark & Dagen 1:01.89  382 25.35
11.Henry Collis19/07/00Bexley 1:03.51  354 30.99
12.Samuel Gaster26/07/00Orpington OJ 1:03.89  348 30.99
13.Alexander Argyrou11/02/01White Oak 1:04.56  337 31.27
14.Olivier McLean22/05/01Leander 1:06.69  305 32.07
15.Matthew Harding30/07/01Gwich Royals 1:06.87  303 31.53
16.William Griffiths16/12/01Leander 1:07.70  292 32.71
17.James Waller27/04/01Orpington OJ 1:08.32  284 31.55
18.Shagor Chowdhury21/05/01Bark & Dagen 1:09.08  275 33.58

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Aymeric Bouyer07/10/96Leander 55.59  528 26.84
2.Harry Myers26/08/97Hackney 57.36  480 28.24
3.Tyler Podmore20/10/98Leander 57.65  473 28.17
4.Dylan Child23/08/99Bexley 58.35  456 28.34
5.Edward Moriarty11/03/96Beckenham 58.51  453 28.08
6.Luke Murray17/08/99Bexley 1:03.93  347 30.59
7.Jacob Mason06/02/99Leander 1:04.06  345 30.74
8.Guillaume Antem09/10/99Leander 1:05.99  315 31.36
9.Billy Birchmore01/02/96Orpington OJ141:10.76  256 33.89

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameDoBClubCatTime  BDPoints 50
1.Billy Birchmore01/02/96Orpington OJ141:10.76  434 33.89

Disqualification Codes

UP