Boys Open 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Donatas Dragasius02/07/04Bo Newham 2:27.19  307 33.521:11.291:49.76
2.Joseph Bartley14/05/04Sutton Cheam 2:30.88  285 35.011:13.851:52.89
3.David Langley25/04/05Bexley 2:31.94  279 34.921:15.241:51.54
4.Jenson Hurrell21/04/05Thurrock 2:33.03  273 35.231:15.021:55.49
5.Tom Reid14/01/04BorRedbridge 2:33.78  269 35.351:15.111:55.32
6.George Croome09/08/04Sutton Cheam 2:35.37  261 34.321:14.721:55.74
7.Euan Terry19/01/04Black Lion 2:35.83  259 35.901:15.621:56.09
8.Callum Woolfenden06/02/05Bexley 2:37.52  251 37.371:17.981:58.91
9.Finn Wootten15/06/04Bexley 2:40.86  235 37.451:18.472:00.93
10.Thomas Archer03/05/04Hackney 2:41.97  230 37.541:18.572:01.79
11.Matteo Castello22/03/04Thurrock 2:43.40  224 36.991:19.332:02.62
12.Oliver Dalton08/12/04Beckenham 2:47.51  208 37.751:21.162:05.60
13.Robert Bejenaru15/03/04Bo Newham 2:48.21  206 ---
14.Alessio Tutt17/02/05Orpington OJ 2:48.96  203 39.291:22.732:06.10
15.Freddie Dolman05/12/05Beachfield 2:50.20  199 39.481:23.472:08.70
15.Kaloyan Yordanov01/01/04Bark & Dagen 2:50.20  199 38.881:23.162:08.39
17.Stanley Webb19/10/05Bark & Dagen 2:50.39  198 39.681:23.202:07.44
18.William Fitzpatrick03/09/05Beachfield 2:50.77  197 39.361:22.792:07.77
19.Harry Robinson04/04/04Bark & Dagen 2:52.76  190 41.121:25.362:10.76
20.Philip Grammatikopoulo15/03/05Beckenham 2:53.51  187 40.061:25.302:10.57
21.Lewis Dixon14/09/05Bark & Dagen 2:54.57  184 39.701:26.482:12.89
22.Kennedy Wilks04/12/04Dulwich Dolp 2:56.01  179 39.161:24.852:11.89
23.Josh White08/04/05Bark & Dagen 2:56.03  179 39.401:23.522:09.87
24.Jonathan Lazarov04/06/05BorRedbridge 3:02.48  161 39.771:25.092:14.24
25.Aidan Hill25/01/05Bark & Dagen 3:07.02  150 41.531:29.902:18.84
26.Denzel Achi27/12/04Bark & Dagen 3:08.34  146 41.411:30.952:20.98
27.Maximillian Zinin24/06/04Camden Swiss 3:12.49  137 44.351:34.762:25.05

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.James Speers25/04/03Thurrock 2:19.11  364 32.481:07.621:44.24
2.Jordan Sydney-Darling20/02/02Leander 2:19.59  360 32.831:09.001:45.11
3.Marlow Depeza-Purvis11/12/02Hackney 2:21.01  349 32.811:08.411:45.46
4.Jacob Wood21/06/02Leander 2:23.16  334 32.051:08.851:46.71
5.Daniel Samuel29/04/02Bark & Dagen 2:24.41  325 32.411:08.571:46.69
6.Mikhail Krasnoshchekiy22/01/03Camden Swiss 2:27.83  303 33.721:12.031:50.53
7.James Edgings03/04/03Thurrock 2:28.50  299 34.401:12.461:51.30
8.Dexter Lam16/03/02Black Lion 2:29.19  295 35.161:15.131:54.46
9.Amir Castronovo27/03/03Camden Swiss 2:29.31  294 34.161:12.671:51.43
10.Kieron Harris23/05/02Thurrock 2:29.81  291 34.261:12.671:52.17
11.Jack Banasiak07/04/03Leander 2:30.59  287 34.851:13.281:52.88
12.Giulio Szczepaniak21/07/03Beckenham 2:30.77  286 34.401:13.691:53.34
13.Joseph Jeffery02/05/03Bexley 2:31.58  281 34.131:11.931:51.92
14.Harry Collins02/06/03Bexley 2:32.91  274 35.031:14.341:54.52
15.Mario Portillo19/01/02Leander 2:33.13  273 34.961:14.261:55.17
16.Khaleeq Khan07/05/03Hackney 2:33.70  270 35.961:15.201:55.81
17.Ronit Nair25/08/02Dulwich Dolp 2:33.95  268 34.901:13.561:54.20
18.Marcus McSpadden08/05/03Beckenham 2:35.06  263 35.551:15.931:56.17
19.Joseph Parker22/09/02Hackney 2:36.86  254 35.311:16.261:57.52
20.Kevin Agudelo Lopez31/01/03Hackney 2:37.50  251 36.601:16.991:58.08
21.Jamaal Francis09/08/03Gwich Royals 2:40.85  235 36.891:18.672:01.48
22.Baptiste Rivoire28/04/03Camden Swiss 3:07.12  149 41.771:29.342:19.04
 Liam Johnson08/06/02Hackney DNC       

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Kieran Rutter25/01/01Sutton Cheam 2:06.98  479 29.491:02.111:35.39
2.Thomas Hellewell18/11/00Gwich Royals 2:07.61  472 28.351:00.551:34.95
3.Sam Woolfenden07/03/00Bexley 2:08.19  465 29.361:01.381:34.97
4.Alexander Borisov12/09/01Camden Swiss 2:08.78  459 29.981:02.651:35.97
5.Joseph Kibblewhite25/08/01Beckenham 2:09.03  456 30.241:03.661:36.72
6.Tymoteusz Filipowicz06/01/01Leander 2:10.75  438 31.5053.561:38.88
7.Tomas Chu21/07/01Camden Swiss 2:10.93  437 30.171:03.061:37.12
8.Henry Collis19/07/00Bexley 2:12.04  426 31.101:04.991:39.29
9.Sammy Woodhead28/03/00Beckenham 2:14.03  407 29.581:04.221:38.64
10.Jack Williams30/05/00Thurrock 2:16.28  387 30.441:04.361:40.46
11.Alexander Ball12/10/00Beckenham 2:18.76  367 31.981:06.951:43.14
12.Matthew Harding30/07/01Gwich Royals 2:22.53  338 32.451:09.901:47.52
13.John Davis15/08/01BorRedbridge 2:22.88  336 32.781:09.111:46.27
14.Joseph Banasiak29/07/01Leander 2:24.72  323 33.361:10.671:49.27

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Aymeric Bouyer07/10/96Leander 2:03.33  523 29.411:01.151:32.64
2.Harry Myers26/08/97Hackney 2:05.70  494 29.931:02.541:34.38
3.Joseph Phillpott-Clark01/06/98Sutton Cheam 2:06.08  489 28.781:00.391:32.49
4.Nathan Eves12/10/98Sutton Cheam 2:06.97  479 29.841:02.431:35.05
5.Daniel Lambert07/08/98BorRedbridge 2:07.88  469 28.971:01.001:34.91
6.Ben Davis19/08/99Wandsworth 2:09.72  449 29.451:02.291:36.02
7.Dylan Child23/08/99Bexley 2:16.50  385 29.401:02.511:39.49
8.Niccolo Amoroso18/09/99BorRedbridge 2:17.08  380 32.041:06.721:42.47
9.Jake White23/12/99Leander 2:18.53  369 32.211:08.471:43.89
10.Billy Birchmore01/02/96Orpington OJ142:36.23  257 35.811:15.381:56.08

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameDoBClubCatTime  BDPoints 50100150
1.Billy Birchmore01/02/96Orpington OJ142:36.23  400 35.811:15.381:56.08

UP