Boys Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.David Langley25/04/05Bexley 5:13.01  311 
 50m 35.14100m 1:15.09150m 1:55.33200m 2:35.29250m 3:15.23300m 3:55.74350m 4:35.65400m 5:13.01
2.Jenson Hurrell21/04/05Thurrock 5:18.20  296 
 50m 35.87100m 1:16.70150m 1:58.77200m 2:40.29250m 3:20.60300m 4:01.04350m 4:41.07400m 5:18.20
3.Finn Wootten15/06/04Bexley 5:31.48  262 
 50m 35.72100m 1:17.86150m 2:01.18200m 2:43.38250m 3:26.89300m 4:09.41350m 4:51.70400m 5:31.48
4.Nathan Chapman24/11/04Gwich Royals 5:31.75  261 
 50m 37.96100m 1:20.47150m 2:03.45200m 2:46.28250m 3:28.50300m 4:11.12350m 4:52.41400m 5:31.75
5.Matteo Castello22/03/04Thurrock 5:38.18  247 
 50m 38.51100m 1:21.02150m 2:04.44200m 2:47.87250m 3:31.39300m 4:14.35350m 4:56.92400m 5:38.18
6.Thomas Archer03/05/04Hackney 5:41.46  240 
 50m 38.14100m 1:20.34150m 2:04.10200m 2:47.89250m 3:33.10300m 4:16.39350m 5:00.30400m 5:41.46
7.Stanley Webb19/10/05Bark & Dagen 5:50.28  222 
 50m 39.16100m 1:22.28150m 2:06.47200m 2:51.64250m 3:36.80300m 4:22.34350m 5:06.68400m 5:50.28
8.Robert Bejenaru15/03/04Bo Newham 5:55.75  212 
 50m 40.12100m 1:24.15150m 2:09.61200m 2:55.49250m 3:41.26300m 4:27.14350m 5:12.72400m 5:55.75
9.Kaloyan Yordanov01/01/04Bark & Dagen 5:57.58  209 
 50m 39.12100m 1:23.10150m 2:08.83200m 2:55.54250m 3:41.55300m 4:29.45350m 5:15.03400m 5:57.58
10.Lewis Dixon14/09/05Bark & Dagen 6:06.54  194 
 50m 40.09100m 1:27.15150m 2:14.88200m 3:01.55250m 3:49.80300m 4:36.76350m 5:24.39400m 6:06.54
11.Aidan Hill25/01/05Bark & Dagen 6:09.01  190 
 50m 40.15100m 1:25.28150m 2:12.81200m 3:00.95250m 3:49.34300m 4:37.00350m 5:23.88400m 6:09.01
12.Ethan Paraiwa27/07/05Thurrock 6:35.82  154 
 50m 42.26100m 1:31.63150m 2:21.54200m 3:11.94250m 4:03.28300m 4:56.14350m 5:47.46400m 6:35.82

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Finlay Maxwell11/03/02Beckenham 4:36.41  452 
 50m 30.46100m 1:04.20150m 1:39.57200m 2:15.32250m 2:51.34300m 3:27.24350m 4:02.95400m 4:36.41
2.James Speers25/04/03Thurrock 4:48.32  398 
 50m 30.70100m 1:05.25150m 1:41.66200m 2:18.93250m 2:55.71300m 3:33.83350m 4:10.66400m 4:48.32
3.Jordan Sydney-Darling20/02/02Leander 4:49.88  392 
 50m 33.15100m 1:10.09150m 1:47.01200m 2:24.31250m 3:01.20300m 3:38.10350m 4:15.66400m 4:49.88
4.Marlow Depeza-Purvis11/12/02Hackney 4:53.87  376 
 50m 32.68100m 1:08.15150m 1:44.40200m 2:22.45250m 2:59.78300m 3:38.89350m 4:17.47400m 4:53.87
5.Jacob Wood21/06/02Leander 4:57.20  364 
 50m 32.38100m 1:09.04150m 1:47.02200m 2:25.13250m 3:03.56300m 3:41.72350m 4:20.49400m 4:57.20
6.Ethan Santos22/03/03Bo Newham 4:57.31  363 
 50m 34.13100m 1:10.68150m 1:48.16200m 2:26.20250m 3:04.02300m 3:42.17350m 4:21.13400m 4:57.31
7.Ryan McCoy22/04/03Hackney 5:00.10  353 
 50m 33.31100m 1:11.45150m 1:49.46200m 2:27.47250m 3:06.23300m 3:45.39350m 4:23.66400m 5:00.10
8.James Edgings03/04/03Thurrock 5:04.52  338 
 50m 33.92100m 1:12.45150m 1:50.86200m 2:29.66250m 3:08.77300m 4:28.90350m 5:04.52400m 5:04.52
9.Jeremy Toussaint26/10/02SwimExcell 5:09.18  323 
 50m 34.48100m 1:13.04150m 1:52.94200m 2:32.84250m 3:12.70300m 3:52.73350m 4:32.70400m 5:09.18
10.George Rates08/08/03Dulwich Dolp 5:10.08  320 
 50m 34.61100m 1:13.00150m 1:52.59200m 2:32.76250m 3:12.84300m 3:52.63350m 4:32.55400m 5:10.08
11.Kevin Agudelo Lopez31/01/03Hackney 5:18.67  295 
 50m 36.96100m 1:15.34150m 1:57.67200m 2:37.79250m 3:17.63300m 3:58.42350m 4:39.42400m 5:18.67
12.Mario Portillo19/01/02Leander 5:19.13  294 
 50m 34.95100m 1:13.88150m 1:54.39200m 2:34.99250m 3:16.98300m 3:58.27350m 4:39.38400m 5:19.13
13.Marcus McSpadden08/05/03Beckenham 5:21.67  287 
 50m 36.95100m 1:18.55150m 1:59.76200m 2:41.53250m 3:22.23300m 4:03.02350m 4:43.19400m 5:21.67

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Kieran Rutter25/01/01Sutton Cheam 4:31.92  475 
 50m 30.17100m 1:03.99150m 1:38.43200m 2:13.21250m 2:47.79300m 3:22.87350m 3:57.56400m 4:31.92
2.Liam Docherty-Hill29/09/00Bark & Dagen 4:33.06  469 
 50m 30.22100m 1:04.16150m 1:39.07200m 2:13.89250m 2:48.95300m 3:24.40350m 3:59.07400m 4:33.06
3.Sam Woolfenden07/03/00Bexley 4:33.39  467 
 50m 29.88100m 55.18150m 1:36.82200m 2:11.51250m 2:46.53300m 3:22.44350m 3:58.29400m 4:33.39
4.Alexander Borisov12/09/01Camden Swiss 4:33.54  467 
 50m 31.48100m 1:05.28150m 1:39.51200m 2:14.45250m 2:49.03300m 3:24.37350m 3:59.15400m 4:33.54
5.Tymoteusz Filipowicz06/01/01Leander 4:34.07  464 
 50m 31.92100m 1:06.29150m 1:41.11200m 2:16.38250m 2:51.26300m 3:26.23350m 4:00.11400m 4:34.07
6.Henry Collis19/07/00Bexley 4:36.66  451 
 50m 30.70100m 1:04.65150m 1:39.68200m 2:15.22250m 2:50.60300m 3:26.42350m 4:01.89400m 4:36.66
7.Joseph Kibblewhite25/08/01Beckenham 4:37.73  446 
 50m 31.23100m 1:05.93150m 1:42.09200m 2:19.25250m 2:54.84300m 3:29.87350m 4:05.12400m 4:37.73
8.Tomas Chu21/07/01Camden Swiss 4:40.35  433 
 50m 31.49100m 1:06.05150m 1:41.38200m 2:16.98250m 2:52.72300m 3:29.11350m 4:05.32400m 4:40.35
9.Samuel Gaster26/07/00Orpington OJ 4:40.67  432 
 50m 32.20100m 1:07.46150m 1:43.86200m 2:20.21250m 2:56.03300m 3:31.96350m 4:07.62400m 4:40.67
10.Advait Upadhyaya26/08/00Bexley 4:55.23  371 
 50m 30.96100m 1:05.52150m 1:41.38200m 2:19.15250m 2:58.05300m 3:37.37350m 4:16.79400m 4:55.23
11.John Davis15/08/01BorRedbridge 4:57.59  362 
 50m 33.45100m 1:09.84150m 1:47.08200m 2:24.53250m 3:00.71300m 3:38.10350m 4:15.12400m 4:57.59
12.Matthew Harding30/07/01Gwich Royals 5:04.11  339 
 50m 32.91100m 1:11.26150m 1:50.60200m 2:29.54250m 3:08.79300m 3:48.33350m 4:26.47400m 5:04.11

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Aymeric Bouyer07/10/96Leander 4:24.76  515 
 50m 29.92100m 1:02.77150m 1:35.87200m 2:09.67250m 2:43.42300m 3:17.91350m 3:51.93400m 4:24.76
2.Nathan Eves12/10/98Sutton Cheam 4:25.99  508 
 50m 29.94100m 1:03.00150m 1:36.59200m 2:10.61250m 2:44.37300m 3:18.58350m 3:52.81400m 4:25.99
3.Daniel Lambert07/08/98BorRedbridge 4:30.35  483 
 50m 29.47100m 1:02.69150m 1:37.43200m 2:12.24250m 2:46.72300m 3:21.83350m 3:56.83400m 4:30.35
4.Henry Maxwell13/03/99Beckenham 4:32.44  472 
 50m 29.62100m 1:03.22150m 1:37.09200m 2:11.58250m 2:46.04300m 3:21.66350m 3:57.53400m 4:32.44
5.Niccolo Amoroso18/09/99BorRedbridge 4:36.21  453 
 50m 31.69100m 1:06.00150m 1:40.45200m 2:15.05250m 2:50.35300m 3:25.33350m 4:01.01400m 4:36.21
6.Jake White23/12/99Leander 4:40.18  434 
 50m 31.93100m 1:07.17150m 1:42.82200m 2:18.89250m 2:55.18300m 3:31.07350m 4:06.51400m 4:40.18

UP