Girls Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Emily Watts20/04/04Gwich Royals 2:38.06  437 37.611:17.971:58.95
2.Bella Hodges15/08/04Leander 2:38.26  436 36.891:18.161:59.52
3.Jessica Herbert09/02/04Orpington OJ 2:45.48  381 38.131:19.962:03.55
4.Oluwatunmise Salu05/05/04BorRedbridge 2:47.51  367 40.451:22.492:06.42
5.Mikayla McCall19/08/04Kingston Roy 2:48.80  359 39.431:22.682:07.07
6.Keely Scanlon01/03/04Sutton Cheam 2:49.15  357 19.7138.831:22.92
7.Lillian Tagg28/03/04Thurrock 2:52.60  336 41.691:25.502:10.38
8.Poppy Phillips17/05/04Sutton Cheam 2:57.35  310 41.741:28.402:14.02
9.Lily Lenihan22/10/04Sutton Cheam 2:59.70  298 41.431:27.472:14.70
10.Freya Bayliss05/04/04Sutton Cheam 3:03.61  279 42.391:29.472:17.70
11.Estella Auger02/03/04Dulwich Dolp 3:05.39  271 41.611:29.312:19.06
12.Jessica Parker02/04/05Black Lion 3:08.63  257 45.201:33.152:21.44
13.Michaela Taiwo13/07/05Thurrock 3:09.63  253 45.581:35.232:24.25
14.Giulia Catani14/10/04Dulwich Dolp 3:09.87  252 44.521:32.202:21.12
15.Eleanor Lennon31/07/05Thurrock 3:34.86  174 50.981:47.082:42.05
 Maya Gill01/01/04Kingston Roy DNC       
 Amelia Brian07/01/05Bexley DQ T 3L       
 Nonhlanhla Thole21/10/05Thurrock DQ T 4L       
 Shareen Nanan20/04/04BorRedbridge DQ T 5L       
 Lilly Howard27/12/05Black Lion DQ T 7L       

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kelly Bone07/06/02Sutton Cheam 2:31.34  498 35.091:13.671:52.77
2.Hannah Fisher15/01/02Black Lion 2:33.37  479 36.271:15.591:55.64
3.Scarlett Callaghan17/02/02Gwich Royals 2:34.31  470 36.571:15.941:56.21
4.Lucy Lewis Ward26/02/02Beckenham 2:35.80  457 37.871:17.451:57.11
5.Eve Luhmann17/12/02Bexley 2:36.53  450 35.741:15.501:57.08
6.Aimee Shanks19/10/02Black Lion 2:36.62  450 36.491:16.631:57.78
7.Abby Davison16/01/02Beckenham 2:39.25  428 37.541:18.431:59.58
8.Suzannah Klimaszewska07/10/02Leander 2:39.88  423 38.481:19.092:00.13
9.Ellen Stepan11/04/02Gwich Royals 2:40.38  419 36.921:17.511:59.61
10.Ellie Harden08/11/02Orpington OJ 2:40.96  414 36.521:16.971:59.24
11.Lara Basyurt-Young12/05/02Hackney 2:41.27  412 37.171:17.501:59.43
12.Vaidehi Patel21/08/02Beckenham 2:43.36  396 37.891:19.362:01.60
13.Rachel Langdown26/03/02Orpington OJ 2:43.84  393 38.541:20.132:02.87
14.Matilda Jarvis01/05/02Gwich Royals 2:43.88  392 37.661:19.162:02.75
15.Hannah Rees07/12/03Sutton Cheam 2:45.63  380 37.561:19.502:03.04
16.Mae Chandler27/05/02Beckenham 2:45.69  380 38.731:20.652:03.55
17.Margot Celestine28/04/03Hackney 2:47.99  364 40.691:23.792:06.80
17.Kameliya Stoimenova29/01/03Bo Newham 2:47.99  364 41.711:24.692:08.94
19.Rebecca Honeywell16/10/02Thurrock 2:49.53  354 39.971:23.212:07.32
20.Allie Gruber17/11/03Camden Swiss 2:49.95  352 39.821:23.052:06.58
21.Nora Francillon23/01/03Bark & Dagen 2:50.55  348 39.501:22.752:07.20
22.Phoebe Brennan09/02/03Thurrock 2:52.00  339 40.441:24.752:09.35
23.Imogen Marcar14/04/02Leander 2:52.22  338 40.641:25.792:09.37
24.Nubia Adjei31/01/03Sutton Cheam 2:53.48  331 38.961:24.912:10.78
25.Tay Blair14/10/03Croydon Amph 2:53.95  328 42.001:26.502:11.43
26.Saffron Wood28/03/03Beckenham 2:54.11  327 40.921:24.862:09.93
27.Zoe White08/11/02Orpington OJ 2:56.29  315 42.171:27.022:12.26
28.Isabel Conway28/09/03Beckenham 3:02.33  285 43.641:30.312:17.94
29.Gabrielle Jimenez12/08/03Sutton Cheam 3:08.11  259 44.141:33.012:20.63
 Lucy Dixon16/03/02Gwich Royals DNC       
 Misty Eastwood16/11/03Dulwich Dolp DQ T 5L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bethan Davies06/06/00Bexley 2:24.17  577 32.701:08.481:46.29
2.Alice Nicot06/11/01Sutton Cheam 2:30.89  503 34.921:13.481:52.52
3.Megan Whittaker01/09/00Leander 2:31.04  501 36.131:15.191:54.34
4.Rhianna Jones14/10/01BorRedbridge 2:32.52  487 35.6651.331:13.81
5.Annabel Speers31/12/00Thurrock 2:35.70  458 35.751:14.471:55.30
6.Lucy Pearson09/05/00Sutton Cheam 2:37.43  443 36.921:16.751:57.33
7.Francesca Beaumont16/08/01Hackney 2:37.65  441 37.091:17.221:58.44
8.Anna Cvjetan18/05/01Orpington OJ 2:38.24  436 36.651:17.061:57.41
9.Molly Sharman19/11/00Hackney 2:38.45  434 36.731:16.371:57.73
10.Avian Durcan15/11/00Hackney 2:43.30  397 36.911:18.192:00.77
11.Rae Amosu07/11/01Dulwich Dolp 2:43.66  394 37.941:19.752:02.79
12.Jemima Frame11/03/01Leander 2:44.21  390 39.361:20.912:03.67
13.Manon Richards17/03/01BorRedbridge 2:44.22  390 38.141:19.212:01.64
14.Ellie Baxter25/11/01Bexley 3:00.62  293 43.291:29.412:15.96
 Ella Norwood26/12/01Orpington OJ DNC       
 Isabella Rose09/07/01Hackney DNC       

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Eloise Montanana25/08/99BorRedbridge 2:37.33  444 36.391:16.141:57.34
2.Brock Whiston19/11/96Bark & Dagen 2:38.12  437 36.051:15.971:57.06
3.Olivia Fryett11/03/98Bexley 2:48.26  363 38.441:21.452:05.73

UP