Girls Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Emily Watts20/04/04Gwich Royals 4:56.87  492 
 50m 33.72100m 1:10.93150m 1:48.87200m 2:26.74250m 3:04.45300m 3:42.27350m 4:20.50400m 4:56.87
2.Bella Hodges15/08/04Leander 5:07.16  445 
 50m 34.30100m 1:13.10150m 1:52.93200m 2:32.00250m 3:10.88300m 3:50.31350m 4:29.72400m 5:07.16
3.Beth Sumner18/03/04Bexley 5:36.69  337 
 50m 37.79100m 1:18.70150m 2:01.62200m 2:44.57250m 3:28.05300m 4:11.82350m 4:55.30400m 5:36.69
4.Teni Ogunlesi05/04/05Thurrock 5:45.67  312 
 50m 38.25100m 1:21.52150m 2:06.42200m 2:50.79250m 3:35.34300m 4:20.13350m 5:04.67400m 5:45.67
5.Anna Woolley08/10/04Croydon Amph 5:50.71  299 
 50m 38.11100m 1:20.79150m 2:05.88200m 2:51.17250m 3:36.58300m 4:22.93350m 5:05.49400m 5:50.71
6.Lillian Tagg28/03/04Thurrock 5:51.93  295 
 50m 40.02100m 1:23.43150m 2:07.53200m 2:52.31250m 3:37.40300m 4:23.20350m 5:08.43400m 5:51.93
7.Michaela Taiwo13/07/05Thurrock 6:00.67  274 
 50m 39.89100m 1:25.10150m 2:11.25200m 2:56.65250m 3:43.34300m 4:28.80350m 5:16.66400m 6:00.67
8.Clara Evans21/04/04BorRedbridge 6:01.51  273 
 50m 40.22100m 1:25.28150m 2:12.84200m 3:00.50250m 3:46.91300m 4:33.58350m 5:20.21400m 6:01.51
9.Stella Thomas Epstein22/02/04Hackney 6:09.42  255 
 50m 39.82100m 1:25.29150m 2:11.55200m 2:58.69250m 3:45.55300m 4:33.99350m 5:22.62400m 6:09.42

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Scarlett Callaghan17/02/02Gwich Royals 4:45.72  552 
 50m 31.43100m 1:05.93150m 1:41.66200m 2:18.57250m 2:55.26300m 3:32.71350m 4:10.06400m 4:45.72
2.Kirstin Harvie20/11/02Leander 4:48.97  534 
 50m 33.28100m 1:10.53150m 1:48.30200m 2:26.14250m 3:02.20300m 3:39.77350m 4:15.34400m 4:48.97
3.Eve Luhmann17/12/02Bexley 4:52.73  514 
 50m 32.69100m 1:09.10150m 1:46.52200m 2:24.46250m 3:01.97300m 3:39.36350m 4:17.24400m 4:52.73
4.Matilda Jarvis01/05/02Gwich Royals 4:55.56  499 
 50m 32.75100m 1:09.58150m 1:46.92200m 2:24.72250m 3:02.46300m 3:40.62350m 4:19.02400m 4:55.56
5.Suzannah Klimaszewska07/10/02Leander 4:59.19  481 
 50m 34.34100m 1:11.98150m 1:50.77200m 2:28.87250m 3:06.52300m 3:44.36350m 4:22.65400m 4:59.19
6.Aimee Shanks19/10/02Black Lion 5:03.55  461 
 50m 33.49100m 1:10.95150m 1:49.63200m 2:28.55250m 3:07.77300m 3:47.04350m 4:26.16400m 5:03.55
7.Lilli Cutajar24/04/02Orpington OJ 5:05.87  450 
 50m 33.98100m 1:12.02150m 1:51.27200m 2:30.95250m 3:10.83300m 3:50.22350m 4:30.01400m 5:05.87
8.Scarlett Orchard02/07/03Bexley 5:05.93  450 
 50m 35.85100m 1:13.75150m 1:52.50200m 2:32.44250m 2:47.15300m 3:11.11350m 4:29.41400m 5:05.93
9.Mae Chandler27/05/02Beckenham 5:07.80  442 
 50m 34.15100m 1:12.25150m 1:51.27200m 2:30.51250m 3:10.16300m 3:49.65350m 4:29.30400m 5:07.80
10.Lily Picchioni27/05/02Leander 5:08.00  441 
 50m 34.91100m 1:13.70150m 1:53.00200m 2:32.47250m 3:11.56300m 3:51.20350m 4:30.21400m 5:08.00
11.Abby Davison16/01/02Beckenham 5:10.12  432 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:10.12
12.Eleanor Phee27/08/02Hackney 5:15.09  412 
 50m -100m -150m 1:55.05200m 2:35.50250m 3:16.41300m 3:56.69350m 4:37.18400m 5:15.09
13.Lara Basyurt-Young12/05/02Hackney 5:15.67  410 
 50m 34.88100m 1:12.94150m 1:51.89200m 2:32.06250m 3:12.56300m 3:53.61350m 4:35.71400m 5:15.67
14.Alexandra Canter18/02/03Beckenham 5:17.82  401 
 50m 35.64100m 1:14.58150m 1:55.21200m 2:35.79250m 3:16.45300m 3:57.87350m 4:38.52400m 5:17.82
15.Phoebe Brennan09/02/03Thurrock 5:32.11  352 
 50m 35.90100m 1:17.75150m 2:01.18200m 2:43.62250m 3:26.34300m 4:09.31350m 4:52.16400m 5:32.11
16.Nora Francillon23/01/03Bark & Dagen 5:44.93  314 
 50m 36.83100m 1:18.58150m 2:01.91200m 2:46.51250m 3:31.41300m 4:16.57350m 5:01.87400m 5:44.93
17.Pankhuri Priyanshi06/04/03BorRedbridge 6:00.49  275 
 50m 39.03100m 1:23.96150m 2:10.01200m 2:55.29250m 3:42.20300m 4:28.90350m 5:16.05400m 6:00.49

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Alice Nicot06/11/01Sutton Cheam 4:41.31  579 
 50m 31.19100m 1:05.67150m 1:41.32200m 2:17.26250m 2:53.65300m 3:29.86350m 4:06.39400m 4:41.31
2.Enerel Altankhuyag20/07/01Leander 4:50.36  526 
 50m 33.17100m 1:08.97150m 1:45.80200m 2:22.72250m 2:59.72300m 3:37.03350m 4:14.53400m 4:50.36
3.Annabel Speers31/12/00Thurrock 5:00.42  475 
 50m 32.77100m 1:09.19150m 1:46.82200m 2:25.14250m 3:03.57300m 3:42.57350m 4:22.85400m 5:00.42
4.Lucy Atkinson03/01/01Leander 5:01.24  471 
 50m 33.73100m 1:11.08150m 1:49.76200m 2:28.50250m 3:06.71300m 3:45.12350m 4:23.31400m 5:01.24
5.Alice Bennett25/02/01Orpington OJ 5:10.13  432 
 50m 34.49100m 1:12.62150m 1:52.22200m 2:31.73250m 3:11.34300m 3:51.39350m 4:31.61400m 5:10.13
6.Emma Richards02/11/01BorRedbridge 5:14.88  413 
 50m 34.67100m 1:13.63150m 1:53.97200m 2:34.77250m 3:15.63300m 3:56.02350m 4:36.31400m 5:14.88
7.Cecilia Alfonso-Eaton11/11/00Leander 5:20.81  390 
 50m 35.56100m 1:15.68150m 1:56.24200m 2:37.22250m 3:18.83300m 4:49.54350m -400m 5:20.81

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Brock Whiston19/11/96Bark & Dagen 4:45.62  553 
 50m 32.69100m 1:07.88150m 1:43.72200m 2:19.70250m 2:56.53300m 3:33.33350m 4:09.95400m 4:45.62
2.Emily McClymont15/10/97Beckenham 4:49.19  533 
 50m 32.94100m 1:08.77150m 1:45.26200m 2:22.17250m 2:58.77300m 3:35.94350m 4:13.00400m 4:49.19
3.Eloise Montanana25/08/99BorRedbridge 4:49.79  530 
 50m 32.93100m 1:08.62150m 1:45.31200m 2:22.51250m 2:59.75300m 3:36.81350m 4:14.09400m 4:49.79
4.Natalie Andrew31/03/99Sutton Cheam 4:50.90  523 
 50m 33.14100m 1:08.99150m 1:46.05200m 2:23.34250m 3:00.55300m 3:37.69350m 4:14.64400m 4:50.90
5.Holly Fryett27/01/97Bexley 4:55.27  501 
 50m 33.00100m 1:09.53150m 1:47.34200m 2:25.73250m 3:03.95300m 3:41.06350m 4:19.36400m 4:55.27

UP