Boys Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Callum WOOLFENDEN06/02/05Bexley 2:53.54  252 ---
2.Stepan BAZHENOV14/02/05Croydon Amph 2:54.71  247 37.761:21.71-
3.David ALLEN20/02/05Black Lion 2:54.87  246 39.121:22.862:17.35
4.Sebastian SPARSHOTT20/07/05Croydon Amph 3:04.92  208 43.961:29.712:22.29
5.Alexander WILLIAMS12/07/06Gwich Royals 3:08.81  195 37.641:26.822:24.48
6.Philip GRAMMATIKOPOULO15/03/05Beckenham 3:11.46  187 42.411:31.092:29.42
7.Daniele MOSCARELLO16/06/05Croydon Amph 3:15.14  177 38.271:30.532:29.81
8.Christian PAULING04/04/06Beckenham 3:15.40  176 -1:35.782:32.21
9.Thomas LEA26/01/06London Aquat 3:22.54  158 43.51-2:39.24
10.Hayden SANDS23/03/05RTW Monson 3:24.23  154 44.061:32.982:35.33
11.Milo ENDRES21/04/05Hackney 3:24.38  154 46.401:39.822:40.51
12.Bryan PIEDRA OJEDA19/02/05Hackney 3:29.85  142 46.01--

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Kai OGDEN01/01/03Hackney 2:30.28  388 32.511:10.551:55.22
2.Ryan MCCOY22/04/03Hackney 2:35.43  350 --1:59.94
3.Jack FAIRHURST20/11/03Io Man 2:36.99  340 35.231:15.622:01.86
4.Kevin AGUDELO LOPEZ31/01/03Hackney 2:37.98  334 35.621:16.712:03.92
5.Liam PEARSHOUSE15/06/03Thanet Swim 2:40.72  317 36.361:18.762:06.80
6.Brandon BRYAN-WAUGH06/10/04BorRedbridge 2:42.23  308 -1:14.652:04.01
7.Jude COSTLEY03/04/03Hackney 2:46.74  284 33.95-2:06.62
8.Ilia ZYP29/06/04Gwich Royals 2:52.40  257 39.781:24.842:14.35
9.Khaleeq KHAN07/05/03Hackney 2:52.45  256 --2:17.08
10.Thomas ARCHER03/05/04Hackney 2:54.92  246 40.501:24.422:17.06
11.Nathan CHAPMAN24/11/04Gwich Royals 2:59.17  229 -1:26.862:20.48
 Sergio MOSCARELLO06/04/03Croydon Amph DQ ST       
 Jamaal FRANCIS09/08/03Gwich Royals DQ T 5L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Joseph KIBBLEWHITE25/08/01Beckenham 2:27.26  412 31.771:08.771:53.58
2.Finn BATES27/10/02Thanet Swim 2:29.30  395 33.691:12.311:53.83
3.James BARLOW03/05/01Sevenoaks 2:30.23  388 32.651:08.821:55.29
4.Bozhidar ZAPRYANOV14/05/02Bo Newham 2:30.93  383 33.281:10.761:55.08
5.Marlow DEPEZA-PURVIS11/12/02Hackney 2:33.54  364 33.081:13.601:58.88
6.Joe FREEMAN09/11/02Hackney 2:36.96  340 --2:01.96
7.John DAVIS15/08/01BorRedbridge 2:38.15  333 34.671:15.902:03.09
8.Luke HOULLIER09/07/02Kingston Roy 2:42.34  307 32.781:17.562:07.08
9.Kieran MACMILLAN28/05/01Bexley 2:45.04  293 -1:15.542:06.80
10.Bradley KHIZZAH16/03/02Gwich Royals 2:50.57  265 40.001:23.182:10.77

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Jordan HONOUR31/12/98Thanet Swim 2:08.26  624 --1:39.23
2.Max JAMESON06/08/00Thanet Swim 2:11.98  573 29.081:01.921:40.22
3.Simon NEWTON12/08/99Maidstone 2:14.50  541 28.961:04.501:44.15
4.Kahoru HARAZAWA24/03/97Beckenham102:15.15  533 ---
5.James BEELE12/11/98RTW Monson 2:20.14  478 30.431:08.951:47.81
6.James CASTLE10/05/99Black Lion 2:24.14  439 32.331:09.771:52.97
7.Kie-Ren LAU24/12/98Beckenham 2:25.49  427 --1:52.74
8.Joshua CRUZ19/07/00RTW Monson 2:28.87  399 31.92-1:56.14
9.Sam WOOLFENDEN07/03/00Bexley 2:29.31  395 31.001:10.391:54.52
10.Luke BROWN10/10/00Gwich Royals 2:31.16  381 33.161:14.66-
 Callum RYAN07/01/97RTW Monson DQ T 4L       

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameDoBClubCatTime  BDPoints 50100150
1.Kahoru HARAZAWA24/03/97Beckenham102:15.15  773 ---

Disqualification Codes

UP