Boys Open 400m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Callum WOOLFENDEN06/02/05Bexley 5:47.83  310 
 50m 37.58100m 1:23.16150m 2:06.35200m 2:50.75250m 3:41.58300m 4:31.49350m 5:10.75400m 5:47.83
2.David ALLEN20/02/05Black Lion 5:54.69  292 
 50m -100m -150m 2:05.92200m 2:48.18250m 3:43.99300m -350m 5:16.31400m 5:54.69
3.Noah ENTICKNAP12/03/05White Oak 6:06.74  264 
 50m 39.50100m 1:23.30150m 2:09.50200m 2:57.07250m 3:49.66300m 4:43.82350m 5:26.03400m 6:06.74
4.Philip GRAMMATIKOPOULO15/03/05Beckenham 6:32.25  216 
 50m 40.43100m 1:31.40150m 2:19.60200m 2:48.89250m 4:07.69300m 5:05.98350m 5:49.92400m 6:32.25
5.Ryan AMRANE11/07/05Beckenham 6:46.65  194 
 50m 44.41100m 1:37.23150m 2:27.48200m 3:18.16250m 4:16.64300m 5:15.43350m 6:02.61400m 6:46.65

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Kai OGDEN01/01/03Hackney 5:13.58  423 
 50m -100m 1:07.11150m 1:51.19200m 2:30.12250m 3:15.10300m 4:01.43350m 4:38.39400m 5:13.58
2.Kevin AGUDELO LOPEZ31/01/03Hackney 5:28.01  370 
 50m 35.14100m 1:14.66150m 1:56.42200m 2:38.54250m 3:25.75300m 4:14.31350m 4:52.33400m 5:28.01
3.Ryan MCCOY22/04/03Hackney 5:31.17  359 
 50m 33.83100m 1:12.57150m 1:54.33200m 2:35.21250m 3:26.87300m 4:06.29350m 4:54.34400m 5:31.17
 Balazs SZUHODOVSZKY12/08/04Gwich Royals DQ T 7L    

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.John DAVIS15/08/01BorRedbridge 5:21.53  392 
 50m 34.26100m 1:13.50150m 1:55.10200m 2:36.55250m 3:23.07300m 4:09.94350m 4:46.08400m 5:21.53
2.Marlow DEPEZA-PURVIS11/12/02Hackney 5:24.50  382 
 50m 35.57100m 1:13.59150m 1:54.95200m 2:36.58250m 3:23.10300m 4:09.66350m 4:47.86400m 5:24.50
3.Bradley KHIZZAH16/03/02Gwich Royals 6:02.17  274 
 50m 38.61100m 1:30.19150m 2:15.04200m 3:01.81250m 3:49.53300m 4:41.53350m 5:21.75400m 6:02.17

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Jordan HONOUR31/12/98Thanet Swim 4:28.18  677 
 50m 28.87100m 1:02.03150m 1:35.57200m 2:09.03250m 2:47.79300m 3:57.95350m 4:28.18400m 4:28.18
2.Max JAMESON06/08/00Thanet Swim 4:35.64  623 
 50m 28.95100m 1:00.73150m 1:35.87200m 2:09.93250m 2:49.53300m 3:30.22350m 4:03.79400m 4:35.64
3.James CASTLE10/05/99Black Lion 4:56.95  498 
 50m 32.15100m 1:09.03150m 1:47.68200m 2:24.94250m 3:08.06300m 3:49.98350m 4:24.48400m 4:56.95
4.Luke BROWN10/10/00Gwich Royals 5:16.55  411 
 50m 32.08100m 1:10.65150m 1:52.04200m 2:33.12250m 3:17.39300m 4:02.26350m 4:39.88400m 5:16.55

UP