Boys Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 
1.Arun OELKERS16/02/05Croydon Amph 5:09.17  323 
 50m 34.67100m 1:13.44150m 1:53.47200m 2:33.58250m 3:13.31300m 3:52.08350m 4:30.95400m 5:09.17
2.David ALLEN20/02/05Black Lion 5:12.27  314 
 50m 34.35100m 1:14.00150m 1:53.62200m 2:33.49250m 3:13.96300m 3:53.57350m 4:33.93400m 5:12.27
3.Philip GRAMMATIKOPOULO15/03/05Beckenham 5:31.22  263 
 50m 38.42100m 1:21.22150m 2:03.71200m 2:45.67250m 3:28.08300m 4:09.59350m 4:51.14400m 5:31.22
4.Stepan BAZHENOV14/02/05Croydon Amph 5:32.35  260 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:32.35
5.Samuel LANDER18/08/06Bromley 5:56.52  211 
 50m 39.45100m 1:24.32150m 2:11.10200m 2:56.97250m 3:42.74300m 4:28.65350m 5:14.93400m 5:56.52
6.Noah TOLFREY14/01/05Croydon Amph 5:57.19  209 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:57.19
7.James POULTON23/03/05Croydon Amph 6:03.37  199 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:03.37

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 
1.Kai OGDEN01/01/03Hackney 4:39.64  437 
 50m 31.99100m 1:07.66150m 1:43.08200m 2:18.93250m 2:53.72300m 3:29.26350m 4:04.94400m 4:39.64
2.Liam PEARSHOUSE15/06/03Thanet Swim 4:46.26  407 
 50m 32.67100m 1:08.47150m 1:44.66200m 2:21.31250m 2:57.86300m 3:34.88350m 4:11.54400m 4:46.26
3.Ryan MCCOY22/04/03Hackney 4:47.33  403 
 50m 32.22100m 1:07.49150m 1:43.40200m 2:19.87250m 2:56.22300m 3:33.52350m 4:10.96400m 4:47.33
4.Euan TERRY19/01/04Black Lion 4:54.73  373 
 50m 32.68100m 1:09.48150m 1:47.56200m 2:25.88250m 3:04.09300m 3:42.16350m 4:19.85400m 4:54.73
5.Joseph JEFFERY02/05/03Bexley 5:00.25  353 
 50m 32.73100m 1:09.28150m 1:48.08200m 2:25.97250m 3:04.76300m 3:43.98350m 4:22.16400m 5:00.25
6.Edward PAULING06/08/04Beckenham 5:01.94  347 
 50m 33.18100m 1:10.99150m 1:50.49200m 2:29.87250m 3:08.28300m 3:47.30350m 4:25.82400m 5:01.94
7.Finn WOOTTEN15/06/04Bexley 5:12.56  313 
 50m 34.29100m 1:13.69150m 1:53.87200m 2:33.88250m 3:13.94300m 3:53.47350m 4:33.95400m 5:12.56
8.Nathan CHAPMAN24/11/04Gwich Royals 5:16.36  301 
 50m 35.68100m 1:16.27150m 1:56.68200m 2:37.05250m 3:16.84300m -350m 4:37.68400m 5:16.36
9.Thomas HILL02/02/04Kingston Roy 5:28.53  269 
 50m 36.19100m 1:16.16150m 1:57.23200m 2:38.82250m 3:20.70300m 4:04.02350m 4:47.42400m 5:28.53
10.Harry COLLINS02/06/03Bexley 5:30.86  264 
 50m 34.18100m -150m 1:58.57200m 2:41.54250m 3:24.89300m 4:07.69350m 4:49.80400m 5:30.86

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 
1.Finlay MAXWELL11/03/02Beckenham 4:26.44  505 
 50m 30.16100m 1:03.08150m 1:37.22200m 2:11.18250m 2:45.55300m 3:20.43350m 3:54.18400m 4:26.44
2.Christopher LEE16/04/01Sevenoaks 4:27.84  497 
 50m 30.66100m 1:04.03150m 1:38.26200m 2:12.85250m 2:47.21300m 3:21.56350m 3:55.65400m 4:27.84
3.Filip BLAZEVIC13/01/01Kingston Roy 4:38.87  440 
 50m 30.18100m 1:03.39150m 1:38.71200m 2:14.17250m 2:50.07300m 3:25.90350m 4:02.58400m 4:38.87
4.Finn BATES27/10/02Thanet Swim 4:39.97  435 
 50m 32.01100m 1:06.76150m 1:42.50200m 2:18.20250m 2:53.65300m 3:29.48350m 4:05.24400m 4:39.97
5.Marlow DEPEZA-PURVIS11/12/02Hackney 4:45.28  411 
 50m 32.36100m 1:07.68150m 1:44.00200m 2:21.00250m 2:57.79300m 3:35.38350m 4:11.37400m 4:45.28
6.John DAVIS15/08/01BorRedbridge 4:45.46  411 
 50m 32.61100m 1:08.09150m 1:44.15200m 2:20.94250m 2:56.79300m 3:33.61350m 4:10.01400m 4:45.46
7.Matthew HARDING30/07/01Gwich Royals 4:54.38  374 
 50m 32.35100m 1:08.27150m 1:46.10200m 2:24.44250m 3:02.16300m 3:40.43350m 4:18.67400m 4:54.38
8.Dexter LAM16/03/02Black Lion 4:55.26  371 
 50m 33.51100m 1:10.37150m 1:48.12200m 2:25.23250m 3:03.35300m 3:42.12350m 4:19.38400m 4:55.26
9.Luke HOULLIER09/07/02Kingston Roy 4:57.66  362 
 50m 32.65100m 1:09.24150m 1:46.97200m 2:25.55250m 3:04.00300m 3:42.70350m 4:21.65400m 4:57.66
10.Bradley KHIZZAH16/03/02Gwich Royals 5:08.39  326 
 50m -100m 1:10.83150m -200m -250m 3:09.38300m 3:48.67350m 4:28.98400m 5:08.39

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 
1.Simon NEWTON12/08/99Maidstone 4:13.42  587 
 50m 29.63100m 1:01.28150m 1:33.26200m 2:05.72250m 2:37.93300m 3:10.52350m 3:42.95400m 4:13.42
2.Joshua LEWIS25/04/00Thanet Swim 4:13.47  587 
 50m 57.36100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:13.47
3.Kahoru HARAZAWA24/03/97Beckenham104:22.25  530 
 50m 29.36100m 1:01.60150m 1:34.94200m 2:09.23250m 2:40.92300m 3:12.48350m 3:46.37400m 4:22.25
4.James CASTLE10/05/99Black Lion 4:24.41  517 
 50m 29.04100m 1:01.43150m 1:35.08200m -250m -300m -350m -400m 4:24.41
5.Blu EDMUNDS07/07/00Kingston Roy 4:27.33  500 
 50m 30.18100m 1:03.19150m 1:37.46200m 2:12.35250m 2:46.62300m 3:21.00350m 3:55.16400m 4:27.33
6.Michael EAGLING30/11/00Bromley 4:37.82  445 
 50m 31.38100m 1:06.24150m 1:41.96200m 2:17.64250m 2:52.93300m 3:28.50350m 4:03.44400m 4:37.82

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameDoBClubCatTime  BDPoints 
1.Kahoru HARAZAWA24/03/97Beckenham104:22.25  716 
 50m 29.36100m 1:01.60150m 1:34.94200m 2:09.23250m 2:40.92300m 3:12.48350m 3:46.37400m 4:22.25

UP