Girls Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kara DIMOND31/01/05Sevenoaks 2:59.10  314 41.871:29.902:19.06
2.Imogen STODDART28/07/05Sevenoaks 3:02.82  296 40.711:26.61-
3.Freya KEMP07/04/05Thanet Swim 3:04.10  290 -1:24.712:26.03
4.Jessica PARKER02/04/05Black Lion 3:04.33  288 45.921:34.222:24.63
5.Lilly HOWARD27/12/05Black Lion 3:06.66  278 44.331:29.982:28.94
6.Ava KELLY02/01/06Croydon Amph 3:07.26  275 44.431:31.962:26.91
7.Orrin BLAIR01/06/05Croydon Amph 3:10.19  263 --2:28.88
8.Mika OGDEN01/02/06Hackney 3:10.70  260 42.801:29.942:27.19
9.Dina BENIDIR08/02/05Bo Newham 3:13.00  251 48.091:33.652:33.81
10.Shannon HORNIBROOK02/02/05Beckenham 3:15.92  240 41.621:32.392:32.69
11.Isla SILVA05/07/06Hackney 3:22.77  217 45.541:39.032:37.72
12.Emma HUXLEY19/04/05White Oak 3:24.18  212 ---
13.Amelie BROOKS05/08/05Gwich Royals 3:24.79  210 49.151:40.282:41.75
14.Emily BROWN01/06/06Sevenoaks 3:28.55  199 50.041:41.032:42.21
15.Heidi BRAYBROOKS09/08/06Hackney 3:30.63  193 50.811:41.512:43.11
 Lilly-Marie DERRY21/06/06Beckenham DQ ST       
 Maddison MITCHELL18/02/05Beckenham DQ T 2L       

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kameliya STOIMENOVA29/01/03Bo Newham 2:37.76  460 36.421:17.90-
2.Grace MITCHELL30/07/03Sevenoaks 2:41.09  432 34.891:16.972:04.63
3.Emily WATTS20/04/04Gwich Royals 2:41.12  432 35.511:15.952:06.96
4.Jessica HERBERT09/02/04Orpington OJ 2:41.63  428 37.341:16.842:07.51
5.Emily DAVIS15/05/04Bexley 2:43.69  412 ---
6.Lucia GRANT01/04/03Bexley 2:44.47  406 39.661:24.192:06.56
7.Olivia ROBERTS08/08/03BorRedbridge 2:45.13  401 -1:20.09-
8.Isobella ADAMS-HOWARD10/09/03Beckenham 2:46.15  394 38.231:21.962:09.02
9.Emily DONALDSON08/06/03Beckenham 2:46.49  392 37.341:19.072:06.69
10.Tahlia DEANER26/11/03Hackney 2:48.21  380 37.431:18.502:11.50
11.Hannah BOWIE06/10/03Maidstone 2:49.45  371 36.651:18.23-
12.Hebe STEWART-LIDDON02/12/03Wandsworth 2:53.28  347 ---
13.Tay BLAIR14/10/03Croydon Amph 2:53.36  347 40.901:25.572:13.92
14.Georgia MCKEAN12/04/03Gravesend 2:55.28  336 37.51-2:17.12
15.Lucy HICKS22/01/04Kingston Roy 3:00.37  308 36.89-2:20.97
16.Kathryn CARMICHAEL28/10/04Kingston Roy 3:01.35  303 41.251:25.292:20.08
17.Ariadne WILLIAMS06/01/04Kingston Roy 3:03.99  290 43.621:29.85-
18.Megan SZABO23/10/03Bo Newham 3:05.62  282 42.181:30.102:25.88
19.Eleanor ALLEN16/10/04Sevenoaks 3:05.71  282 44.081:30.252:24.15
20.Robyn LIU01/05/04Kingston Roy 3:10.26  262 38.581:28.942:26.19
 Beatrice HARRISON24/12/04Gwich Royals DQ ST       
 Lydia MITCHELL10/09/03Beckenham DQ T 4L       
 Cristina JOOS06/08/03Kingston Roy DQ T 5L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Robyn MOON19/05/01Thanet Swim 2:26.12  580 32.611:09.041:52.77
2.Maisie MACARTNEY10/09/01Thanet Swim 2:27.63  562 31.29-1:54.97
3.Ellie GRANT19/10/01BorRedbridge 2:32.42  511 33.761:13.231:56.17
4.Scarlett CALLAGHAN17/02/02Gwich Royals 2:33.50  500 33.941:13.352:00.00
5.Tiegan CHILD20/03/02Beckenham 2:35.25  483 32.531:13.112:02.38
6.Lily GIRARDET23/08/02Hackney 2:37.00  467 33.361:13.142:02.67
7.Stephanie ANDREWS23/02/01RTW Monson 2:40.34  438 35.291:15.472:00.03
8.Ellen STEPAN11/04/02Gwich Royals 2:42.69  420 -1:18.302:07.00
9.Mae CHANDLER27/05/02Beckenham 2:42.99  417 36.831:18.352:04.69
10.Sophia GRAMMATIKOPOULO06/03/01Beckenham 2:43.54  413 -1:17.072:08.17
11.Matilda JARVIS01/05/02Beckenham 2:44.16  409 37.891:19.672:09.77
12.Phoebe BROCKINGTON09/12/01Sevenoaks 2:44.65  405 -1:14.262:05.40
13.Amie HAWKINS14/11/02Bexley 2:45.57  398 36.52-2:07.56
14.Yasmin KADHIM31/07/01Killerwhales 2:46.26  393 36.791:17.57-
15.Lara BASYURT-YOUNG12/05/02Hackney 2:47.76  383 36.10-2:07.82
16.Lara TOBIAS-TARSH17/08/02Hackney 2:47.85  382 34.891:17.432:05.95
17.Grace LANGLEY07/07/01Bexley 2:47.93  382 39.211:23.242:11.59
18.Eleanor YOUNG16/05/02Kingston Roy 2:53.89  344 -1:21.81-

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rosanna ARNOLD26/09/00Thanet Swim 2:22.70  622 32.40-1:50.04
2.Jessica FRANKLAND02/05/97Beckenham 2:23.32  614 32.431:08.501:49.25
3.Annabel GUYE-JOHNSON15/03/00RTW Monson 2:25.04  593 33.201:10.381:50.13
4.Elloise CLEMENTS12/06/00Thanet Swim 2:26.67  573 32.191:08.261:52.13
5.Brock WHISTON19/11/96Bark & Dagen 2:29.42  542 -1:12.181:52.10
6.Katja BIGGS02/12/00Beckenham 2:35.20  484 34.331:14.792:01.30
7.Lucy HAWLEY28/06/00Kingston Roy 2:36.30  473 -1:14.721:59.90
8.Melina WILLIAMS21/12/00Kingston Roy 2:47.53  384 33.791:17.132:09.44
 Charlotte JAMES07/10/00Bourmth Coll DNC       
 Imogen HAWKINS29/06/00Edenbridge DQ T 4L       

Disqualification Codes

UP