Girls Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Caitlin EBBAGE14/06/05Tonbridge 5:17.74  402 
 50m 35.87100m 1:16.09150m 1:57.38200m 2:39.26250m 3:20.53300m 4:00.41350m 4:40.24400m 5:17.74
2.Lenka CARTER17/01/05Bromley 5:42.48  321 
 50m 37.24100m 1:20.33150m 2:05.49200m -250m 3:32.73300m 4:16.05350m 5:00.47400m 5:42.48
3.Lilly HOWARD27/12/05Black Lion 5:48.85  303 
 50m 39.22100m 1:25.00150m 2:10.32200m 2:55.89250m 3:40.64300m 4:24.53350m 5:08.75400m 5:48.85
4.Orrin BLAIR01/06/05Croydon Amph 6:09.09  256 
 50m 40.95100m 1:28.16150m 2:16.38200m 3:04.82250m 3:52.56300m 4:39.42350m 5:25.21400m 6:09.09
5.Madeleine BROWNE29/05/05Croydon Amph 6:24.64  226 
 50m 42.54100m 1:31.70150m 2:22.03200m 3:12.79250m 4:02.56300m 4:52.59350m 5:40.60400m 6:24.64

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Emily WATTS20/04/04Gwich Royals 4:45.37  555 
 50m 32.15100m 1:07.30150m 1:43.52200m 2:19.43250m 2:55.70300m 3:32.38350m 4:08.68400m 4:45.37
2.Scarlett ORCHARD02/07/03Bexley 4:55.43  500 
 50m 32.40100m 1:08.26150m 1:45.44200m 2:23.01250m 3:01.31300m 3:39.49350m 4:17.45400m 4:55.43
3.Edith DAVIES27/01/03Kingston Roy 4:58.72  483 
 50m 33.92100m 1:10.75150m -200m 2:26.98250m 3:05.47300m 3:44.89350m 4:23.29400m 4:58.72
4.Olivia ROBERTS08/08/03BorRedbridge 5:06.20  449 
 50m 34.88100m 1:13.29150m 1:52.33200m 2:31.73250m 3:10.99300m 3:50.10350m 4:29.29400m 5:06.20
5.Hebe STEWART-LIDDON02/12/03Wandsworth 5:09.78  433 
 50m 35.76100m 1:15.77150m 1:55.61200m 2:35.43250m 3:15.09300m 3:55.34350m 4:33.09400m 5:09.78
6.Tahlia DEANER26/11/03Hackney 5:10.92  429 
 50m 35.01100m 1:13.67150m 1:52.82200m 2:33.15250m 3:12.15300m 3:51.72350m 4:31.90400m 5:10.92
7.Annabel WILSON19/05/04Beckenham 5:11.04  428 
 50m 34.64100m 1:14.60150m 1:54.46200m 2:34.31250m 3:13.78300m 3:53.85350m 4:33.42400m 5:11.04
8.Melissa KHIZZAH05/05/04Gwich Royals 5:12.87  421 
 50m 35.62100m 1:14.91150m 1:54.82200m 2:35.22250m 3:15.51300m 3:54.98350m 4:35.12400m 5:12.87
9.Amelie KEMP04/04/04Thanet Swim 5:18.15  400 
 50m 36.36100m 1:17.09150m 1:57.91200m 2:38.49250m 3:18.52300m 3:58.68350m 4:39.11400m 5:18.15
10.Tay BLAIR14/10/03Croydon Amph 5:22.82  383 
 50m 37.30100m 1:17.73150m 1:58.93200m 2:40.20250m 3:21.60300m 4:03.43350m 4:44.19400m 5:22.82
11.Beth SUMNER18/03/04Bexley 5:25.88  372 
 50m 36.91100m 1:17.72150m 1:59.37200m 2:40.41250m 3:22.74300m 4:05.20350m 4:46.81400m 5:25.88
12.Ariadne WILLIAMS06/01/04Kingston Roy 5:41.07  325 
 50m 36.32100m 1:17.54150m 2:00.52200m 2:43.97250m 3:28.51300m 4:13.10350m 4:57.93400m 5:41.07

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Tiegan CHILD20/03/02Beckenham 4:28.78  664 
 50m 30.68100m 1:04.10150m 1:38.44200m 2:12.84250m 2:46.98300m 3:21.45350m 3:56.24400m 4:28.78
2.Scarlett CALLAGHAN17/02/02Gwich Royals 4:37.50  603 
 50m 31.11100m 1:05.15150m 1:40.54200m 2:16.37250m 2:52.05300m 3:28.07350m 4:03.44400m 4:37.50
3.Eve LUHMANN17/12/02Bexley 4:46.62  547 
 50m -100m -150m 1:44.39200m 2:21.42250m 2:58.73300m 3:35.87350m -400m 4:46.62
4.Matilda JARVIS01/05/02Beckenham 4:52.53  515 
 50m 32.55100m 1:08.24150m 1:45.39200m 2:22.94250m 3:00.66300m 3:38.60350m 4:15.98400m 4:52.53
5.Lily GIRARDET23/08/02Hackney 4:53.29  511 
 50m 33.61100m 1:10.09150m 1:47.35200m 2:25.03250m 3:01.97300m 3:39.65350m 4:17.26400m 4:53.29
6.Francesca BEAUMONT16/08/01Hackney 4:53.70  509 
 50m -100m -150m -200m 2:15.85250m -300m -350m -400m 4:53.70
7.Sophia GRAMMATIKOPOULO06/03/01Beckenham 4:53.95  507 
 50m 32.54100m 1:08.91150m 1:46.14200m 2:23.72250m 3:01.77300m 3:40.01350m 4:17.40400m 4:53.95
8.Ellen STEPAN11/04/02Gwich Royals 4:55.53  499 
 50m 32.94100m 1:09.47150m 1:47.08200m 2:25.24250m 3:03.40300m 3:41.63350m 4:20.54400m 4:55.53
9.Honor LLEWELLYN22/12/02Thanet Swim 4:57.45  490 
 50m 32.46100m 1:09.18150m 1:47.68200m 2:25.77250m 3:03.60300m 3:41.94350m 4:20.13400m 4:57.45
10.Abby DAVISON16/01/02Beckenham 4:59.69  479 
 50m 34.08100m 1:11.51150m 1:49.81200m 2:27.18250m 3:05.97300m 3:43.95350m 4:22.00400m 4:59.69
11.Yasmin KADHIM31/07/01Killerwhales 5:00.79  473 
 50m 33.02100m -150m -200m -250m 3:06.59300m -350m -400m 5:00.79
12.Eleanor PHEE27/08/02Hackney 5:13.55  418 
 50m 35.12100m 1:13.29150m 1:52.70200m 2:32.53250m 3:12.69300m 3:53.43350m 4:34.50400m 5:13.55
13.Lara BASYURT-YOUNG12/05/02Hackney 5:14.90  413 
 50m 35.38100m 1:13.63150m 1:53.17200m 2:33.10250m 3:12.33300m -350m -400m 5:14.90
14.Hermione RICHARDS20/09/02Wandsworth 5:25.98  372 
 50m 36.60100m 1:18.34150m 2:00.74200m 2:43.07250m -300m -350m -400m 5:25.98

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Niamh SINGLETON22/09/00Croydon Amph 4:55.74  498 
 50m 33.01100m 1:09.52150m 1:47.00200m 2:24.86250m 3:02.99300m 3:41.34350m 4:19.53400m 4:55.74
2.Holly FRYETT27/01/97Bexley 5:02.41  466 
 50m 32.93100m 1:09.83150m 1:48.73200m 2:27.50250m 3:07.16300m 3:46.51350m 4:25.55400m 5:02.41

UP