Boys Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tom HAWKINS10Bexley SC 5:06.31  332 
 50m 33.98100m 1:11.56150m 1:51.16200m 2:30.52250m 3:10.55300m 3:50.26350m 4:29.54400m 5:06.31
2.Kevin CAO10Bexley SC 5:33.03  258 
 50m 34.20100m 1:14.57150m 1:57.18200m 2:40.25250m 3:24.12300m 4:08.31350m 4:52.49400m 5:33.03
3.Bryan DINEV10Bexley SC 6:03.15  199 
 50m 40.48100m 1:27.00150m 2:14.03200m 3:01.24250m 3:48.60300m -350m -400m 6:03.15
4.Nam LE10Bexley SC 6:35.87  154 
 50m 43.49100m 1:32.10150m 2:21.94200m 3:13.87250m 4:06.15300m 4:56.02350m 5:47.87400m 6:35.87

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joshua SOLLY13Bexley SC 4:55.71  369 
 50m 32.93100m 1:09.12150m 3:03.64200m 4:55.93250m -300m -350m -400m 4:55.71
2.David LANGLEY12Bexley SC 4:56.93  365 
 50m 33.41100m 1:10.25150m 1:49.33200m 2:28.37250m 3:06.91300m 3:45.25350m 4:22.57400m 4:56.93
3.Callum WOOLFENDEN12Bexley SC 5:10.28  320 
 50m 35.13100m 1:14.58150m 1:54.20200m 2:33.21250m 3:12.51300m 3:52.15350m 4:31.80400m 5:10.28
4.Jamie TUNSLEY13Bexley SC 5:34.37  255 
 50m 36.16100m 1:16.12150m 1:57.74200m 2:40.30250m 3:23.84300m 4:07.91350m 4:51.13400m 5:34.37
5.Oliver MORSE13Bexley SC 5:59.40  205 
 50m 40.03100m 1:24.32150m 2:10.81200m 2:56.82250m 3:45.18300m 4:32.86350m 5:18.35400m 5:59.40
6.Dillon JAYASINGHE12Bexley SC 6:06.88  193 
 50m 40.75100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:06.88
 Louis WOODS13Bexley SC DNC    

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas DUNI15Bexley SC 4:41.78  427 
 50m 30.71100m 1:04.44150m 1:39.57200m 2:15.11250m 2:52.07300m 3:29.70350m 4:07.24400m 4:41.78
2.Joseph JEFFERY14Bexley SC 4:42.88  422 
 50m 4:46.53100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:42.88
3.Daniel BRIGHTON14Bexley SC 4:51.10  387 
 50m 32.95100m 1:09.90150m 1:47.40200m 2:24.96250m 3:02.55300m 3:40.06350m 4:17.39400m 4:51.10
4.Andrew MACKLIN14Bexley SC 5:40.87  241 
 50m 5:21.12100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:40.87

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry COLLIS17Bexley SC 4:33.36  468 
 50m 31.06100m 1:04.71150m 1:40.15200m 2:15.34250m 2:50.55300m 3:25.88350m 4:00.40400m 4:33.36
2.Sam WOOLFENDEN17Bexley SC 4:42.66  423 
 50m 30.71100m 1:04.78150m 1:40.28200m 2:16.66250m 2:52.08300m 3:28.60350m 4:05.70400m 4:42.66
3.Advait UPADHYAYA17Bexley SC 4:57.47  363 
 50m 32.94100m 1:08.95150m 1:46.44200m 2:25.20250m 3:04.39300m 3:42.73350m 4:21.40400m 4:57.47

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry COLLIS17Bexley SC 4:33.36  468 
 50m 31.06100m 1:04.71150m 1:40.15200m 2:15.34250m 2:50.55300m 3:25.88350m 4:00.40400m 4:33.36
2.Thomas DUNI15Bexley SC 4:41.78  427 
 50m 30.71100m 1:04.44150m 1:39.57200m 2:15.11250m 2:52.07300m 3:29.70350m 4:07.24400m 4:41.78
3.Sam WOOLFENDEN17Bexley SC 4:42.66  423 
 50m 30.71100m 1:04.78150m 1:40.28200m 2:16.66250m 2:52.08300m 3:28.60350m 4:05.70400m 4:42.66
4.Joseph JEFFERY14Bexley SC 4:42.88  422 
 50m 4:46.53100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:42.88
5.Daniel BRIGHTON14Bexley SC 4:51.10  387 
 50m 32.95100m 1:09.90150m 1:47.40200m 2:24.96250m 3:02.55300m 3:40.06350m 4:17.39400m 4:51.10
6.Joshua SOLLY13Bexley SC 4:55.71  369 
 50m 32.93100m 1:09.12150m 3:03.64200m 4:55.93250m -300m -350m -400m 4:55.71
7.David LANGLEY12Bexley SC 4:56.93  365 
 50m 33.41100m 1:10.25150m 1:49.33200m 2:28.37250m 3:06.91300m 3:45.25350m 4:22.57400m 4:56.93
8.Advait UPADHYAYA17Bexley SC 4:57.47  363 
 50m 32.94100m 1:08.95150m 1:46.44200m 2:25.20250m 3:04.39300m 3:42.73350m 4:21.40400m 4:57.47
9.Tom HAWKINS10Bexley SC 5:06.31  332 
 50m 33.98100m 1:11.56150m 1:51.16200m 2:30.52250m 3:10.55300m 3:50.26350m 4:29.54400m 5:06.31
10.Callum WOOLFENDEN12Bexley SC 5:10.28  320 
 50m 35.13100m 1:14.58150m 1:54.20200m 2:33.21250m 3:12.51300m 3:52.15350m 4:31.80400m 5:10.28
11.Kevin CAO10Bexley SC 5:33.03  258 
 50m 34.20100m 1:14.57150m 1:57.18200m 2:40.25250m 3:24.12300m 4:08.31350m 4:52.49400m 5:33.03
12.Jamie TUNSLEY13Bexley SC 5:34.37  255 
 50m 36.16100m 1:16.12150m 1:57.74200m 2:40.30250m 3:23.84300m 4:07.91350m 4:51.13400m 5:34.37
13.Andrew MACKLIN14Bexley SC 5:40.87  241 
 50m 5:21.12100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:40.87
14.Oliver MORSE13Bexley SC 5:59.40  205 
 50m 40.03100m 1:24.32150m 2:10.81200m 2:56.82250m 3:45.18300m 4:32.86350m 5:18.35400m 5:59.40
15.Bryan DINEV10Bexley SC 6:03.15  199 
 50m 40.48100m 1:27.00150m 2:14.03200m 3:01.24250m 3:48.60300m -350m -400m 6:03.15
16.Dillon JAYASINGHE12Bexley SC 6:06.88  193 
 50m 40.75100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:06.88
17.Nam LE10Bexley SC 6:35.87  154 
 50m 43.49100m 1:32.10150m 2:21.94200m 3:13.87250m 4:06.15300m 4:56.02350m 5:47.87400m 6:35.87
 Louis WOODS13Bexley SC DNC    

UP