Boys Open 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.David SZILAGYI9Bexley SC 2:01.08  96 57.00
2.Xinghui MIAO9Bexley SC 2:11.86  75 1:00.54
3.Leo JAYASINGHE8Bexley SC 2:13.57  72 1:01.23
4.Augustus BAUMILA9Bexley SC 2:16.31  67 1:45.62
5.Ahmed RASHED9Bexley SC 2:29.47  51 1:10.10

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tom HAWKINS10Bexley SC 1:36.18  193 45.57
2.Bryan DINEV10Bexley SC 1:44.47  150 49.92
3.Nam LE10Bexley SC 1:44.95  148 50.37
4.Adam ZOUALI11Bexley SC 1:49.14  132 50.09
5.Joshua INGLIS10Bexley SC 1:50.63  127 50.18
6.Kingsley WHITEHORNE-KI10Bexley SC 1:51.67  123 52.88
7.Michael TOBITT11Bexley SC 2:02.60  93 54.03
8.Xinyuan MIAO11Bexley SC 2:02.86  92 54.59
9.Elliot SMALL11Bexley SC 2:05.59  86 58.89
10.Rishab SINGHAL11Bexley SC 2:13.21  72 1:01.03
11.Owen GARRETT10Bexley SC 2:13.77  71 1:00.62
 Finley GILHAM10Bexley SC DQ ST     
 George ANDREWS11Bexley SC DQ T 2L     

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Louis WOODS13Bexley SC 1:23.36  296 39.91
1.Finn WOOTTEN13Bexley SC 1:23.36  296 38.85
3.David LANGLEY12Bexley SC 1:27.52  256 41.25
4.Coby STOREY12Bexley SC 1:31.81  222 -
5.Rhys TONKS13Bexley SC 1:36.07  193 44.82
6.Jamie TUNSLEY13Bexley SC 1:37.84  183 1:37.87
7.Arnav UPADHYAYA13Bexley SC 1:38.67  179 46.36
8.Dillon JAYASINGHE12Bexley SC 1:45.63  145 -
9.George HARRIS-ANDREWS13Bexley SC 1:50.90  126 51.94

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Luke BROWN16Bexley SC 1:13.42  434 33.38
2.Sam WOOLFENDEN17Bexley SC 1:16.36  386 37.10
3.Advait UPADHYAYA17Bexley SC 1:19.49  342 36.21

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Luke BROWN16Bexley SC 1:13.42  434 33.38
2.Sam WOOLFENDEN17Bexley SC 1:16.36  386 37.10
3.Advait UPADHYAYA17Bexley SC 1:19.49  342 36.21
4.Louis WOODS13Bexley SC 1:23.36  296 39.91
4.Finn WOOTTEN13Bexley SC 1:23.36  296 38.85
6.David LANGLEY12Bexley SC 1:27.52  256 41.25
7.Coby STOREY12Bexley SC 1:31.81  222 -
8.Rhys TONKS13Bexley SC 1:36.07  193 44.82
9.Tom HAWKINS10Bexley SC 1:36.18  193 45.57
10.Jamie TUNSLEY13Bexley SC 1:37.84  183 1:37.87
11.Arnav UPADHYAYA13Bexley SC 1:38.67  179 46.36
12.Bryan DINEV10Bexley SC 1:44.47  150 49.92
13.Nam LE10Bexley SC 1:44.95  148 50.37
14.Dillon JAYASINGHE12Bexley SC 1:45.63  145 -
15.Adam ZOUALI11Bexley SC 1:49.14  132 50.09
16.Joshua INGLIS10Bexley SC 1:50.63  127 50.18
17.George HARRIS-ANDREWS13Bexley SC 1:50.90  126 51.94
18.Kingsley WHITEHORNE-KI10Bexley SC 1:51.67  123 52.88
19.David SZILAGYI9Bexley SC 2:01.08  96 57.00
20.Michael TOBITT11Bexley SC 2:02.60  93 54.03
21.Xinyuan MIAO11Bexley SC 2:02.86  92 54.59
22.Elliot SMALL11Bexley SC 2:05.59  86 58.89
23.Xinghui MIAO9Bexley SC 2:11.86  75 1:00.54
24.Rishab SINGHAL11Bexley SC 2:13.21  72 1:01.03
25.Leo JAYASINGHE8Bexley SC 2:13.57  72 1:01.23
26.Owen GARRETT10Bexley SC 2:13.77  71 1:00.62
27.Augustus BAUMILA9Bexley SC 2:16.31  67 1:45.62
28.Ahmed RASHED9Bexley SC 2:29.47  51 1:10.10
 Finley GILHAM10Bexley SC DQ ST     
 George ANDREWS11Bexley SC DQ T 2L     

Disqualification Codes

UP