Boys Open 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Fletcher DOUGLAS17/08/07Sutton & Cheam SC 41.24  156 
2.Tarelle LANIYAN21/07/07Newham & University of East Lond 42.50  142 
3.Leo WALKER01/07/07Greenwich Royals SC 43.27  135 
4.Sami BENIDIR15/07/07Newham & University of East Lond 43.45  133 
5.Romao CONDE12/08/07Newham & University of East Lond 46.12  111 
6.Piran LEWIS20/12/07Beckenham SC 47.44  102 
7.Thomas HERBERT19/07/07Orpington Ojays 48.47  96 
8.Qaiyan THOMPSON24/10/07Newham & University of East Lond 48.48  96 

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.William IRVINE14/07/05Sutton & Cheam SC 37.00  216 
2.Max SCANLON11/01/06Sutton & Cheam SC 37.45  208 
3.Travis KUPCZYK AKOMEAH06/01/06Haringey Aquatics 37.61  206 
4.Baylan BLANKS28/03/07Sutton & Cheam SC 40.16  169 
5.Jacob WALKER30/12/05Greenwich Royals SC 40.31  167 
6.Finlay MAXWELL19/04/06Sutton & Cheam SC 40.71  162 
7.Thomas BARTLEY10/10/05Sutton & Cheam SC 40.76  162 
8.Kevin CAO16/01/07Bexley SC 41.36  155 
9.Marvin MANANSALA12/09/06Newham & University of East Lond 41.55  152 
10.Elliot SMALL21/04/06Bexley SC 43.96  129 
11.James SUGRUE06/11/06Beckenham SC 44.03  128 
12.Elia CARAVATI-PRINGLE26/08/06Haringey Aquatics 45.14  119 
13.Oliver WARNER01/05/07Beckenham SC 46.91  106 
14.Harry WATERS22/11/06Beckenham SC 47.50  102 
 Drew GATWARD10/11/05Bromley SC DNC    
 Maximilian LORKE08/10/06Croydon SC DQ T 1L    

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Brandon-Niles VENCATAC29/09/03Croydon SC 32.58  317 
2.Joseph BARTLEY14/05/04Sutton & Cheam SC 32.74  312 
3.Joshua SOLLY02/02/04Bexley SC 33.26  298 
4.Filip MALOV03/05/05Sutton & Cheam SC 33.90  281 
5.Jamaal FRANCIS09/08/03Greenwich Royals SC 34.92  257 
6.Pablo SEEMA ROCA31/10/03Beckenham SC 35.19  251 
7.Finn WOOTTEN15/06/04Bexley SC 35.28  249 
8.Alex TURTON04/06/04Royal Tunbridge Wells Monson SC 35.62  242 
9.David LANGLEY25/04/05Bexley SC 35.67  241 
10.Jamie TUNSLEY05/06/04Bexley SC 35.90  237 
11.Finn REARDON19/05/05Maidstone SC 36.41  227 
12.Joe REARDON19/05/05Maidstone SC 36.47  226 
13.Ilia ZYP29/06/04Greenwich Royals SC 36.93  217 
14.Jaedon LYNCH27/04/05Sevenoaks SC 37.16  213 
15.Martin LUKAUSKIS22/04/04Newham & University of East Lond 37.20  213 
16.Oliver ROMP19/01/05Bexley SC 37.75  203 
17.Noah SAUNDERS29/09/04Orpington Ojays 38.26  195 
 Balazs SZUHODOVSZKY12/08/04Greenwich Royals SC DQ FI    

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Shakil GIORDANI10/07/02Haringey Aquatics 28.80  459 
2.Finlay MAXWELL11/03/02Beckenham SC 29.36  433 
3.Thomas DUNI16/11/01Bexley SC 30.88  372 
4.William BOND03/07/02Sutton & Cheam SC 31.51  350 
5.Charley LANGFORD04/05/03Thanet Swim Club 31.64  346 
6.Luca BARRETTA25/03/03Croydon Amphibians SC 31.66  345 
7.Jack WILD14/11/02Sutton & Cheam SC 32.24  327 
8.Alfred WATERS05/08/02Beckenham SC 32.99  305 
9.Nam NGUYEN18/12/01Orpington Ojays 33.68  287 
10.Liam PEARSHOUSE15/06/03Thanet Swim Club 34.10  276 
11.Coco BRINKMANN07/02/02Haringey Aquatics 34.32  271 
12.Bradley KHIZZAH16/03/02Greenwich Royals SC 34.35  270 
13.Nathan FRIEND16/01/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 34.57  265 
14.Matthew HARDING30/07/01Greenwich Royals SC 34.74  261 
15.Brett BAKER23/08/02Bexley SC 34.87  258 
16.Stefan MARIN11/12/02Bexley SC 35.31  249 
17.Matteo CARAVATI-PRINGL07/04/03Haringey Aquatics 35.33  248 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Michael REES25/04/00Sutton & Cheam SC 27.91  504 
2.Victor DEL RIO FOCES19/03/00Greenwich Royals SC 29.03  448 
3.Joshua LEWIS25/04/00Thanet Swim Club 29.24  438 
4.Kieran RUTTER25/01/01Sutton & Cheam SC 29.37  433 
5.Advait UPADHYAYA26/08/00Bexley SC 30.98  368 

UP