Boys Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Sami BENIDIR15/07/07Newham & University of East Lond 3:28.80  144 51.461:41.732:44.07
2.Qaiyan THOMPSON24/10/07Newham & University of East Lond 3:41.38  121 48.001:47.052:54.76

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nico LANE03/11/05Croydon Amphibians SC 2:54.68  247 42.131:23.922:15.36
2.William IRVINE14/07/05Sutton & Cheam SC 3:01.76  219 40.111:23.792:21.19
3.Kevin CAO16/01/07Bexley SC 3:03.21  214 39.931:26.802:22.01
4.Steven SALAZAR27/09/06Newham & University of East Lond 3:13.06  183 40.951:31.152:29.21

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Filip MALOV03/05/05Sutton & Cheam SC 2:35.05  353 33.311:12.192:00.06
2.Brandon-Niles VENCATAC29/09/03Croydon SC 2:37.23  338 34.411:13.502:02.03
3.Nathan CHAPMAN24/11/04Greenwich Royals SC 2:40.04  321 35.181:17.362:05.22
4.Mihnea TOTU20/05/04Newham & University of East Lond 2:40.51  318 35.501:19.512:04.64
5.Ilia ZYP29/06/04Greenwich Royals SC 2:41.02  315 33.821:17.322:05.03
6.Balazs SZUHODOVSZKY12/08/04Greenwich Royals SC 2:42.46  307 36.291:16.782:06.35
7.Jamaal FRANCIS09/08/03Greenwich Royals SC 2:42.55  306 34.331:15.802:06.50
8.Callum WOOLFENDEN06/02/05Bexley SC 2:42.81  305 37.431:19.692:06.20
9.Noah TOLFREY14/01/05Croydon Amphibians SC 2:55.97  241 40.781:26.482:16.63
10.Alex UNG10/01/05Beckenham SC 2:57.82  234 40.431:26.772:19.18
11.Martin LUKAUSKIS22/04/04Newham & University of East Lond 2:58.62  231 42.341:24.492:18.30
12.Oliver MORSE02/06/04Bexley SC 3:04.13  211 42.321:26.402:23.21
 Max GREEN13/01/04Haringey Aquatics DQ SL 2L       
 Sam DEAN04/08/04Sutton & Cheam SC DQ T 6L       
 Oliver CROWLEY17/12/03Greenwich Royals SC DQ T 6L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alex VONCKX24/08/02Haringey Aquatics 2:20.93  470 29.731:05.111:48.28
2.Charley LANGFORD04/05/03Thanet Swim Club 2:24.80  433 31.281:07.371:52.75
3.William BOND03/07/02Sutton & Cheam SC 2:25.69  426 32.121:09.971:52.33
4.Bozhidar ZAPRYANOV14/05/02Newham & University of East Lond 2:27.33  412 33.231:12.521:53.76
5.Jack WILD14/11/02Sutton & Cheam SC 2:29.73  392 33.141:09.701:57.10
6.Nam NGUYEN18/12/01Orpington Ojays 2:35.34  351 34.741:13.642:00.89
7.Joshua SANDS31/12/02Greenwich Royals SC 2:37.45  337 1:14.582:02.85-
8.Bradley KHIZZAH16/03/02Greenwich Royals SC 2:39.74  323 35.011:17.092:01.78
9.Brett BAKER23/08/02Bexley SC 2:39.86  322 35.001:14.792:04.57
10.Joseph JEFFERY02/05/03Bexley SC 2:39.94  322 33.771:14.722:05.97
11.Alexander DABYSING16/11/02Croydon Amphibians SC 2:42.14  309 35.731:17.342:06.19
12.Matteo CARAVATI-PRINGL07/04/03Haringey Aquatics 2:46.11  287 38.331:19.582:07.43
 Liam PEARSHOUSE15/06/03Thanet Swim Club DQ T 2L       
 Coco BRINKMANN07/02/02Haringey Aquatics DQ T 3L       
 Liam BITTON04/06/03Sutton & Cheam SC DQ T 4L       

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michael GUNNING29/04/94London Aquatics Centre Performan 2:05.41  668 26.4259.211:36.47
2.Michael REES25/04/00Sutton & Cheam SC 2:12.25  569 29.171:01.321:41.92
3.Joshua LEWIS25/04/00Thanet Swim Club 2:14.19  545 1:02.23-1:44.09
4.Victor DEL RIO FOCES19/03/00Greenwich Royals SC 2:19.66  483 29.141:02.931:45.20

UP