Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Tom HAWKINS11/07/07Bexley SC 1:10.15  262 33.54
2.Tarelle LANIYAN21/07/07Newham & University of East Lond 1:15.49  210 36.43
3.Fletcher DOUGLAS17/08/07Sutton & Cheam SC 1:19.19  182 38.21
4.Sami BENIDIR15/07/07Newham & University of East Lond 1:22.14  163 39.88
5.Romao CONDE12/08/07Newham & University of East Lond 1:22.38  162 39.71
6.Aidan ORPIN22/05/08Sutton & Cheam SC 1:25.12  147 39.68
7.Qaiyan THOMPSON24/10/07Newham & University of East Lond 1:25.65  144 40.99
8.Piran LEWIS20/12/07Beckenham SC 1:28.99  128 42.09

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.James REID18/09/05Sutton & Cheam SC 1:08.46  282 33.38
2.Samuel LANDER18/08/06Bromley SC 1:09.55  269 33.76
3.Nico LANE03/11/05Croydon Amphibians SC 1:10.81  255 34.20
4.Laurence WILSON04/03/06Beckenham SC 1:11.39  249 34.63
5.Kevin CAO16/01/07Bexley SC 1:12.20  241 33.73
6.Finlay MAXWELL19/04/06Sutton & Cheam SC 1:14.27  221 36.28
7.Lucas FRIDAY13/07/06Beckenham SC 1:14.66  218 35.53
8.Juan CORREA-COLORADO25/10/06Newham & University of East Lond 1:15.48  211 37.49
9.Noah FINDELL27/10/06Croydon Amphibians SC 1:15.80  208 36.05
10.Baylan BLANKS28/03/07Sutton & Cheam SC 1:16.73  200 36.97
11.Oliver DENNIS27/04/07Croydon Amphibians SC 1:17.27  196 37.23
12.William BURBIDGE26/03/06Sutton & Cheam SC 1:18.22  189 38.03
13.Marvin MANANSALA12/09/06Newham & University of East Lond 1:19.42  181 37.82
14.Anatole KACAR14/10/06Beckenham SC 1:20.33  175 37.65
15.Bryan DINEV24/12/06Bexley SC 1:21.42  168 39.15
16.Elliot SMALL21/04/06Bexley SC 1:26.05  142 41.43
 Alexander MIDDLETON14/02/07Beckenham SC DQ ST     

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Max GREEN13/01/04Haringey Aquatics 58.06  463 28.58
2.Filip MALOV03/05/05Sutton & Cheam SC 1:02.56  370 29.97
3.Oliver CROWLEY17/12/03Greenwich Royals SC 1:02.69  368 30.61
4.Joshua SOLLY02/02/04Bexley SC 1:03.18  359 30.25
5.Pablo SEEMA ROCA31/10/03Beckenham SC 1:03.41  355 30.58
6.David LANGLEY25/04/05Bexley SC 1:04.56  337 30.80
7.Luca SHORT02/07/03Bromley SC 1:04.95  331 31.05
8.Jamaal FRANCIS09/08/03Greenwich Royals SC 1:04.99  330 31.44
9.Finn WOOTTEN15/06/04Bexley SC 1:05.82  318 32.04
10.Jake AULT19/08/03Sutton & Cheam SC 1:06.12  313 31.95
11.Ilia ZYP29/06/04Greenwich Royals SC 1:06.34  310 32.25
12.Arun OELKERS16/02/05Croydon Amphibians SC 1:06.43  309 31.85
13.Noah ENTICKNAP12/03/05White Oak SC 1:07.41  296 32.01
14.Jaedon LYNCH27/04/05Sevenoaks SC 1:07.42  296 32.91
15.Oliver DALTON08/12/04Beckenham SC 1:08.58  281 32.93
16.Aarav GANGULI18/12/04Sutton & Cheam SC 1:08.66  280 32.43
17.Adam CHRUSCINSKI24/12/03Maidstone SC 1:09.32  272 33.40
18.Valentin HRISTOV22/12/03Croydon SC 1:09.40  271 32.45
19.Edward GRAY27/09/03Maidstone SC 1:09.58  269 33.12
20.Noah SAUNDERS29/09/04Orpington Ojays 1:10.34  260 -
21.Jamie TUNSLEY05/06/04Bexley SC 1:10.43  259 34.03
22.Harvey MAUNDERS12/07/04Greenwich Royals SC 1:11.37  249 34.09
23.Robert BEJENARU15/03/04Newham & University of East Lond 1:11.47  248 34.36
24.Alex UNG10/01/05Beckenham SC 1:11.86  244 34.40
25.Martin LUKAUSKIS22/04/04Newham & University of East Lond 1:12.71  236 35.51
26.Noah TOLFREY14/01/05Croydon Amphibians SC 1:13.10  232 34.69
27.Steve TOTEV11/09/03Croydon SC 1:13.60  227 35.15
28.Thiago GENTLES02/03/05Croydon Amphibians SC 1:13.63  227 35.79
29.Oliver MORSE02/06/04Bexley SC 1:16.14  205 36.60
30.Dillon JAYASINGHE16/10/04Bexley SC 1:16.38  203 36.17
31.Will DENNIS18/08/04Bromley SC 1:18.24  189 36.73

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Shakil GIORDANI10/07/02Haringey Aquatics 56.24  510 26.84
2.Ethan SANTOS22/03/03Newham & University of East Lond 57.74  471 28.16
3.Timothy LEBERL12/02/02Beckenham SC 58.82  445 27.96
4.Bozhidar ZAPRYANOV14/05/02Newham & University of East Lond 59.95  421 29.45
5.Nam NGUYEN18/12/01Orpington Ojays 1:00.47  410 29.16
6.Edward WALLACE10/05/02Sevenoaks SC 1:00.77  404 29.36
7.Jack WILD14/11/02Sutton & Cheam SC 1:00.96  400 29.27
8.Luca BARRETTA25/03/03Croydon Amphibians SC 1:00.98  400 29.73
9.Joseph JEFFERY02/05/03Bexley SC 1:01.04  399 29.29
10.Matthew HARDING30/07/01Greenwich Royals SC 1:01.08  398 30.02
11.Bradley KHIZZAH16/03/02Greenwich Royals SC 1:01.61  388 29.81
12.Coco BRINKMANN07/02/02Haringey Aquatics 1:02.01  380 -
13.Liam BITTON04/06/03Sutton & Cheam SC 1:02.91  364 30.45
14.Daniel BRIGHTON27/12/02Bexley SC 1:03.25  358 30.95
15.Justin STROVER22/05/03Orpington Ojays 1:03.68  351 31.13
16.Marcus MCSPADDEN08/05/03Beckenham SC 1:04.07  345 30.94
17.Joshua SANDS31/12/02Greenwich Royals SC 1:04.26  342 30.67
18.William CURRAN12/08/02Maidstone SC 1:05.75  319 32.00
19.Cole BRIDGES06/06/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:05.85  317 31.64
20.Alexander DABYSING16/11/02Croydon Amphibians SC 1:06.74  305 33.54

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClubCatTime  FINA Pt 50
1.Jamie O'CONNOR22/07/99Thanet Swim Club 53.78  583 25.86
2.Alex ISIDORO19/07/98Beckenham SC 53.87  580 25.96
3.Joshua LEWIS25/04/00Thanet Swim Club 54.03  575 26.00
4.Rhys SINGLETON12/12/98Beckenham SC 56.05  515 26.90
5.Benjamin STROVER29/07/00Orpington Ojays 56.26  509 27.45
6.Sam WOOLFENDEN07/03/00Bexley SC 59.10  439 28.58
7.Oludaisi ADEFISAN02/06/00Beckenham SC91:03.80  349 31.07

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameDoBClubCatTime  BDPoints 50
1.Oludaisi ADEFISAN02/06/00Beckenham SC91:03.80  565 31.07

Disqualification Codes

UP