Boys Open 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tom HAWKINS11/07/07Bexley SC 2:26.55  311 33.681:11.721:49.78
2.Tarelle LANIYAN21/07/07Newham & University of East Lond 2:47.01  210 38.161:21.242:05.39
3.Caleb THOMPSON20/03/08Croydon SC 3:02.74  160 40.621:27.662:16.01
4.Leo WALKER01/07/07Greenwich Royals SC 3:10.36  142 42.941:32.542:22.49
5.Qaiyan THOMPSON24/10/07Newham & University of East Lond 3:14.52  133 44.441:36.162:27.62

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.William IRVINE14/07/05Sutton & Cheam SC 2:34.60  265 35.651:16.601:56.85
2.Jared THOMPSON23/09/06Croydon SC 2:35.28  262 37.041:18.201:58.60
3.Kevin CAO16/01/07Bexley SC 2:39.42  242 35.211:16.551:58.73
4.Thomas BARTLEY10/10/05Sutton & Cheam SC 2:41.49  232 37.321:19.472:01.54
5.Finlay MAXWELL19/04/06Sutton & Cheam SC 2:42.30  229 39.831:22.252:03.83
6.Max SCANLON11/01/06Sutton & Cheam SC 2:43.87  222 40.361:23.352:05.53
7.Travis KUPCZYK AKOMEAH06/01/06Haringey Aquatics 2:45.98  214 35.871:19.592:04.46
8.William BURBIDGE26/03/06Sutton & Cheam SC 2:47.59  208 38.991:23.602:07.59
9.Oliver DENNIS27/04/07Croydon Amphibians SC 2:49.19  202 39.571:23.652:07.09
10.Baylan BLANKS28/03/07Sutton & Cheam SC 2:49.57  201 39.941:25.382:09.03
11.Marvin MANANSALA12/09/06Newham & University of East Lond 2:49.87  200 38.591:23.322:07.69
12.Jacob WALKER30/12/05Greenwich Royals SC 2:51.81  193 39.201:24.012:08.67
13.Bryan DINEV24/12/06Bexley SC 2:52.88  189 39.881:24.412:09.82
14.Micaiah NAPA25/04/07Newham & University of East Lond 3:17.60  127 45.981:37.642:30.11
 Thomas LEWIS WARD12/09/05Beckenham SC DNC       

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Max GREEN13/01/04Haringey Aquatics 2:10.13  445 31.091:04.901:38.88
2.Joseph BARTLEY14/05/04Sutton & Cheam SC 2:14.57  402 31.701:06.991:41.08
3.David LANGLEY25/04/05Bexley SC 2:18.75  367 31.691:07.661:43.80
4.Joshua SOLLY02/02/04Bexley SC 2:19.25  363 31.891:07.911:44.06
5.Oliver CROWLEY17/12/03Greenwich Royals SC 2:19.32  362 32.291:08.101:44.02
6.Noah ENTICKNAP12/03/05White Oak SC 2:21.62  345 32.651:09.031:45.79
7.Arun OELKERS16/02/05Croydon Amphibians SC 2:22.93  336 32.781:09.001:46.32
8.Nathan CHAPMAN24/11/04Greenwich Royals SC 2:26.38  312 34.211:11.401:48.98
9.Alex TURTON04/06/04Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:29.27  295 34.791:12.441:51.50
10.Noah SAUNDERS29/09/04Orpington Ojays 2:34.56  265 36.241:16.481:57.48
11.Noah TOLFREY14/01/05Croydon Amphibians SC 2:34.76  264 36.341:16.261:57.02
12.Alex UNG10/01/05Beckenham SC 2:34.84  264 36.171:15.881:55.70
13.Luke REID13/04/05Maidstone SC 2:35.90  258 36.351:15.461:57.22
14.Sam DEAN04/08/04Sutton & Cheam SC 2:44.12  221 38.401:20.572:04.05
15.Oliver ROMP19/01/05Bexley SC 2:50.42  198 38.991:24.152:08.96
 Thiago GENTLES02/03/05Croydon Amphibians SC DNC       

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Shakil GIORDANI10/07/02Haringey Aquatics 2:00.84  556 29.0558.691:30.22
2.Finlay MAXWELL11/03/02Beckenham SC 2:01.21  550 28.651:00.091:31.83
3.Timothy LEBERL12/02/02Beckenham SC 2:04.73  505 29.451:00.601:32.68
4.Charley LANGFORD04/05/03Thanet Swim Club 2:06.21  488 29.931:01.891:34.13
5.Jack WILD14/11/02Sutton & Cheam SC 2:08.72  460 29.871:02.831:36.64
6.Bozhidar ZAPRYANOV14/05/02Newham & University of East Lond 2:09.90  447 31.061:04.551:38.36
7.William BOND03/07/02Sutton & Cheam SC 2:09.97  446 29.791:01.911:35.74
8.Leo SNEDDON04/01/02Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:12.76  419 30.911:05.031:39.86
9.Nam NGUYEN18/12/01Orpington Ojays 2:12.85  418 30.691:04.591:39.53
10.Brett BAKER23/08/02Bexley SC 2:12.90  418 31.191:04.911:39.59
11.Joshua SANDS31/12/02Greenwich Royals SC 2:15.38  395 31.651:06.131:40.83
12.Joseph JEFFERY02/05/03Bexley SC 2:15.60  393 31.421:06.291:41.80
13.Daniel BRIGHTON27/12/02Bexley SC 2:16.94  382 31.691:07.681:44.60
14.Cole BRIDGES06/06/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:17.34  378 32.571:08.121:43.78
15.Nathan FRIEND16/01/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:18.00  373 32.181:07.771:43.25
16.Max PEEL14/05/03Orpington Ojays 2:21.55  345 32.461:08.801:46.54
17.Matthew HARDING30/07/01Greenwich Royals SC 2:22.09  342 32.001:07.401:45.21
18.Bradley KHIZZAH16/03/02Greenwich Royals SC 2:23.04  335 32.171:08.331:45.57
19.Stefan MARIN11/12/02Bexley SC 2:24.87  322 33.011:09.681:47.60
20.Alexander DABYSING16/11/02Croydon Amphibians SC 2:25.68  317 35.011:11.771:50.09

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michael GUNNING29/04/94London Aquatics Centre Performan 1:50.93  718 26.4954.271:22.47
2.Jamie O'CONNOR22/07/99Thanet Swim Club 1:54.31  656 26.7155.321:24.14
3.Joshua LEWIS25/04/00Thanet Swim Club 2:01.85  542 26.3556.361:29.42
4.Sam WOOLFENDEN07/03/00Bexley SC 2:09.34  453 29.461:01.531:35.03
5.Alfie PARDOE21/11/97Ellesmere College Titans SC 2:14.48  403 31.461:06.041:40.68

UP