Boys Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Tarelle LANIYAN21/07/07Newham & University of East Lond 5:49.72  223 
 50m 38.88100m 1:22.52150m 2:06.99200m 2:51.81250m 3:37.07300m 4:22.67350m 5:08.63400m 5:49.72
2.Qaiyan THOMPSON24/10/07Newham & University of East Lond 6:37.50  152 
 50m 41.85100m -150m 2:22.36200m 3:12.49250m 4:05.12300m 4:59.63350m 5:48.65400m 6:37.50

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Marvin MANANSALA12/09/06Newham & University of East Lond 5:50.37  222 
 50m 39.11100m 1:23.23150m 2:07.59200m 2:52.51250m 3:38.09300m 4:23.19350m 5:08.88400m 5:50.37
2.Elia CARAVATI-PRINGLE26/08/06Haringey Aquatics 5:52.41  218 
 50m 39.82100m 1:24.22150m 2:10.12200m 2:55.01250m 3:40.23300m 4:25.04350m 5:09.11400m 5:52.41

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.David LANGLEY25/04/05Bexley SC 4:49.83  392 
 50m 31.96100m 1:07.90150m 1:44.72200m 2:22.32250m 3:00.09300m 3:37.76350m 4:15.17400m 4:49.83
2.Joseph BARTLEY14/05/04Sutton & Cheam SC 4:50.31  390 
 50m 32.00100m 1:08.15150m 1:45.06200m 2:22.22250m 2:58.34300m 3:35.51350m 4:13.39400m 4:50.31
3.Arun OELKERS16/02/05Croydon Amphibians SC 4:58.25  360 
 50m 33.20100m 1:09.50150m 1:47.24200m 2:25.19250m 3:03.00300m 3:41.84350m 4:20.83400m 4:58.25
4.Nathan CHAPMAN24/11/04Greenwich Royals SC 5:02.81  344 
 50m 35.04100m 1:13.10150m 1:51.31200m 2:29.80250m 3:07.23300m 3:45.89350m 4:24.72400m 5:02.81
5.Pablo SEEMA ROCA31/10/03Beckenham SC 5:09.47  322 
 50m 34.08100m 1:12.08150m 1:51.87200m 2:33.14250m 3:15.00300m 3:54.43350m 4:33.74400m 5:09.47
6.Alex TURTON04/06/04Royal Tunbridge Wells Monson SC 5:16.98  300 
 50m 35.60100m 1:14.80150m 1:54.91200m 2:36.21250m 3:17.61300m 3:58.04350m 4:37.99400m 5:16.98
7.James POULTON23/03/05Croydon Amphibians SC 5:36.44  251 
 50m 37.95100m 1:19.56150m 2:02.80200m 2:46.25250m 3:29.30300m 4:13.44350m 4:55.85400m 5:36.44
8.Oliver ROMP19/01/05Bexley SC 5:57.94  208 
 50m 39.98100m 1:23.17150m 2:08.53200m 2:54.93250m 3:41.39300m 4:26.78350m 5:14.65400m 5:57.94

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Finlay MAXWELL11/03/02Beckenham SC 4:15.97  570 
 50m 29.14100m 1:00.77150m 1:33.45200m 2:06.35250m 2:39.17300m 3:11.79350m 3:44.89400m 4:15.97
2.Charley LANGFORD04/05/03Thanet Swim Club 4:17.65  559 
 50m 29.87100m 1:02.44150m 1:34.92200m 2:07.78250m 2:40.29300m 3:13.54350m 3:46.09400m 4:17.65
3.Shakil GIORDANI10/07/02Haringey Aquatics 4:25.83  509 
 50m 29.61100m 1:02.61150m 1:35.66200m 2:09.44250m 2:43.62300m 3:18.06350m 3:52.94400m 4:25.83
4.Liam PEARSHOUSE15/06/03Thanet Swim Club 4:35.51  457 
 50m 31.17100m 1:05.37150m 1:40.46200m 2:15.52250m 2:51.00300m 3:26.23350m 4:01.63400m 4:35.51
5.Brett BAKER23/08/02Bexley SC 4:37.31  448 
 50m 31.01100m 1:04.72150m 1:39.78200m 2:15.59250m 2:51.64300m 3:27.64350m 4:03.38400m 4:37.31
6.Joseph JEFFERY02/05/03Bexley SC 4:38.93  440 
 50m 30.92100m 1:04.52150m 1:39.83200m 2:15.79250m 2:51.66300m 3:27.77350m 4:04.01400m 4:38.93
7.Leo SNEDDON04/01/02Royal Tunbridge Wells Monson SC 4:41.64  428 
 50m 32.23100m 1:08.16150m 1:44.22200m 2:20.80250m 2:56.55300m 3:33.17350m 4:08.50400m 4:41.64
8.Joshua SANDS31/12/02Greenwich Royals SC 4:47.85  400 
 50m 32.46100m 1:07.98150m 1:44.35200m 2:20.55250m 2:57.36300m 3:34.25350m 4:11.11400m 4:47.85
9.Matthew HARDING30/07/01Greenwich Royals SC 4:55.45  370 
 50m 31.75100m 1:06.64150m 1:42.90200m 2:20.13250m 2:57.78300m 3:37.61350m 4:16.46400m 4:55.45
10.Max PEEL14/05/03Orpington Ojays 4:58.93  357 
 50m 34.30100m 1:12.05150m 1:50.16200m 2:29.15250m 3:07.91300m 3:45.87350m 4:23.07400m 4:58.93
11.Matteo CARAVATI-PRINGL07/04/03Haringey Aquatics 5:02.03  347 
 50m 33.56100m 1:11.07150m 1:49.61200m 2:28.85250m 3:07.74300m 3:46.82350m 4:24.77400m 5:02.03

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 
1.Michael GUNNING29/04/94London Aquatics Centre Performan 3:53.87  747 
 50m 26.22100m 54.58150m 1:23.55200m 1:53.01250m 2:23.07300m 2:53.47350m 3:24.19400m 3:53.87

UP