Girls Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Isabelle TRAYNIER28/02/08Beckenham SC 3:14.23  231 46.501:37.432:28.31
2.Alexandra JOHNSON28/12/07Beckenham SC 3:14.54  230 48.981:38.462:28.55
3.Nell BRUIN29/11/07Beckenham SC 3:38.63  162 51.781:47.772:44.12

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Izzie MERCER05/10/05Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:42.61  394 38.491:20.872:03.29
2.Philippa CARVER29/01/06Beckenham SC 2:49.09  350 39.881:23.192:06.66
3.Sophia O'NEILL21/04/06Orpington Ojays 2:49.37  348 40.551:23.752:08.13
4.Ava KELLY02/01/06Croydon Amphibians SC 2:50.61  341 40.531:23.722:08.61
5.Jamie JOHNSON21/11/06Beckenham SC 2:52.34  331 41.461:25.402:10.61
6.Hannah STROVER18/09/05Orpington Ojays 2:56.06  310 41.521:27.812:13.49
7.Shahana FRANCIS13/06/06Greenwich Royals SC 3:04.17  271 41.171:58.552:19.15
8.Safia OPIE21/08/06Croydon SC 3:04.68  269 42.961:31.632:19.63
9.Megan SLATTERY29/01/07Beckenham SC 3:08.77  251 45.291:33.882:23.04
10.Naledi SEEMA ROCA29/12/06Beckenham SC 3:13.54  233 45.181:34.672:26.74
11.Maya MALHOTRA28/01/06Croydon Amphibians SC 3:14.61  229 46.371:37.662:28.14
12.Annabella COTTRELL17/01/06Greenwich Royals SC 3:16.47  223 47.601:36.142:27.85
13.Alex HOPE27/01/06Greenwich Royals SC 3:24.54  198 48.031:39.752:33.67
14.Eivissa LLOYD14/03/06Croydon SC 3:24.81  197 47.821:40.572:34.81
 Millie ARMSTRONG11/02/06Sevenoaks SC DNC       
 Nicole QUILLER04/05/07Maidstone SC DQ T 4L       

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caitlin EBBAGE14/06/05Tonbridge SC 2:23.58  572 34.431:10.761:47.54
2.Jessica HERBERT09/02/04Orpington Ojays 2:30.62  496 35.491:14.051:53.43
3.Isabel HILLSDON24/09/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:31.51  487 35.891:14.601:53.73
4.Stephanie PANTELI16/09/04Thanet Swim Club 2:40.46  410 38.171:18.862:00.56
5.Melissa KHIZZAH05/05/04Greenwich Royals SC 2:40.47  410 38.101:18.962:00.91
6.Lily LENIHAN22/10/04Sutton & Cheam SC 2:42.23  396 37.611:18.272:00.42
7.Chloe JENKINS26/06/04Greenwich Royals SC 2:43.47  388 --1:50.12
8.Freya KEMP07/04/05Thanet Swim Club 2:44.15  383 39.551:22.16-
9.Poppy PHILLIPS17/05/04Sutton & Cheam SC 2:44.23  382 39.171:21.142:03.39
10.Matilda BARRETT20/04/04Orpington Ojays 2:44.54  380 38.161:20.102:02.43
11.Megan MORLAND25/08/04Sutton & Cheam SC 2:44.71  379 39.441:21.772:03.86
12.Grace HOBBS31/10/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:47.09  363 39.821:22.942:06.62
13.Elizabeth FOLLIS16/04/04Bromley SC 2:51.00  338 39.471:23.532:08.20
14.Ruby RAYNER30/01/05Beckenham SC 2:51.09  338 40.541:24.302:08.87
15.Blythe JOLLEY-ELLIS31/08/04Orpington Ojays 3:02.53  278 43.701:31.062:18.50
16.Poppy BARNHURST18/02/05Sutton & Cheam SC 3:04.29  270 43.491:31.292:18.75
17.Fern CURRAN01/10/04Maidstone SC 3:05.37  266 44.321:31.752:19.27
18.Ciara SLATTERY22/01/05Beckenham SC 3:11.50  241 44.491:33.442:23.07
 Ricamarie MANANSALA21/07/03Newham & University of East Lond DQ T 6L       
 Shannon MENTEATH18/05/04Bromley SC DQ T 7L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kelly BONE07/06/02Sutton & Cheam SC 2:22.88  581 34.161:10.641:47.31
2.Lily JEWELL28/12/02Thanet Swim Club 2:32.40  478 36.291:14.311:53.38
3.Eve LUHMANN17/12/02Bexley SC 2:33.31  470 -1:54.28-
4.Abby DAVISON16/01/02Beckenham SC 2:36.76  439 36.911:16.291:57.55
5.Kirsty MOORE12/01/03Greenwich Royals SC 2:44.43  381 17.61-1:49.92
6.Zivile DIRMEIKYTE18/01/02Southwark Aquatics SC 2:49.83  346 39.481:22.012:06.32

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rose PEPPERDAY30/01/01Haringey Aquatics 2:44.53  380 38.491:19.552:02.63

UP