Girls Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ava KELLY02/01/06Croydon Amphibians SC 2:50.54  364 40.221:24.352:11.13
2.Amie LAWRENCE30/01/06Orpington Ojays 2:52.42  353 38.381:21.722:15.77
3.Katarzyna TITTERTON04/02/06Croydon Amphibians SC 2:52.76  350 38.831:20.402:14.71
4.Maegan MUJER04/10/05Sutton & Cheam SC 2:56.62  328 36.411:23.332:17.53
5.Eve PEEL31/08/05Orpington Ojays 3:00.55  307 42.951:28.962:22.97
6.Millie ARMSTRONG11/02/06Sevenoaks SC 3:00.81  306 41.061:24.332:18.46
7.Madeleine SULLIVAN08/12/05Bexley SC 3:03.73  291 38.401:26.013:03.73
8.Jamie JOHNSON21/11/06Beckenham SC 3:03.84  291 45.881:31.032:24.77
9.Lola BURNS24/03/06Bexley SC 3:05.96  281 41.821:29.142:26.07
10.Grace TRICKER18/04/06Beckenham SC 3:06.74  277 43.051:28.452:24.32
11.Libby MARMOLEJO20/05/06Newham & University of East Lond 3:08.51  270 40.021:27.052:27.32
12.Alyze GENTLES23/01/07Croydon Amphibians SC 3:11.00  259 47.121:34.992:29.00
13.Sophia HIPPLE16/01/06Southwark Aquatics SC 3:15.87  240 50.111:43.482:32.83
13.Annabella COTTRELL17/01/06Greenwich Royals SC 3:15.87  240 41.121:29.442:32.75
15.Maia LANE12/03/07Croydon Amphibians SC 3:22.93  216 50.981:41.122:38.30
16.Alex HOPE27/01/06Greenwich Royals SC 3:32.42  188 45.511:39.382:39.29
17.Jayla MIREMBE21/09/06Newham & University of East Lond 3:36.69  177 53.721:51.172:51.10
 Zoe HOLLOWAY24/11/06Sutton & Cheam SC DNC       
 Emily GUNN16/08/06Bromley SC DQ T 2L       
 Emily BROWN01/06/06Sevenoaks SC DQ T 2L       

Disqualification Codes

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Sasha CRUZ-O'DWYER22/03/04Sutton & Cheam SC 2:35.24  483 33.711:13.471:59.42
2.Emily WATTS20/04/04Greenwich Royals SC 2:36.65  470 34.021:12.632:02.33
3.Halle BROUGHTON20/08/04Thanet Swim Club 2:36.85  468 33.081:12.412:02.53
4.Melissa KHIZZAH05/05/04Greenwich Royals SC 2:40.64  436 34.781:17.862:02.89
5.Emily DAVIS15/05/04Bexley SC 2:44.62  405 35.141:18.082:05.60
6.Harriet MAHON15/07/04Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:47.44  385 37.081:20.832:10.80
7.Keely SCANLON01/03/04Sutton & Cheam SC 2:47.78  383 37.821:19.052:10.83
8.Tay BLAIR14/10/03Croydon Amphibians SC 2:49.33  372 38.551:23.142:10.66
9.Isabel TYLER21/07/03Sevenoaks SC 2:50.43  365 38.121:22.602:10.59
10.Emilia VORSTER03/12/04Royal Tunbridge Wells Monson SC 2:52.49  352 35.151:18.932:12.42
11.Scarlett LANGFORD22/05/05Thanet Swim Club 2:52.75  351 39.511:23.662:15.95
12.Dina BENIDIR08/02/05Newham & University of East Lond 2:53.04  349 39.941:21.722:16.74
13.Freya DEMETRIOU-FOX18/02/05Southwark Aquatics SC 2:56.73  327 40.141:24.172:15.37
14.Megan FERGUSON-SMITH16/10/04Southwark Aquatics SC 2:56.76  327 42.121:27.182:16.57
15.Emma HUXLEY19/04/05White Oak SC 3:02.65  296 40.051:25.292:20.34
16.Nina BURDON19/12/04Greenwich Royals SC 3:02.90  295 39.951:26.782:21.60
17.Orrin BLAIR01/06/05Croydon Amphibians SC 3:03.18  294 42.151:31.082:23.93
18.Lucia HOOPER30/10/04Croydon Amphibians SC 3:04.04  290 39.791:26.602:22.50
19.Ricamarie MANANSALA21/07/03Newham & University of East Lond 3:19.88  226 44.031:33.022:31.28
 Maddison MITCHELL18/02/05Beckenham SC DQ T 3L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Scarlett CALLAGHAN17/02/02Bexley SC 2:26.48  575 31.751:08.331:53.36
2.Kelly BONE07/06/02Sutton & Cheam SC 2:30.63  529 33.511:12.121:55.55
3.Lily JEWELL28/12/02Thanet Swim Club 2:31.57  519 33.311:12.951:56.54
4.Eve LUHMANN17/12/02Bexley SC 2:33.83  497 33.061:11.461:59.54
5.Laura CHISHOLM12/02/02Croydon SC 2:34.04  495 33.961:12.091:59.09
6.Ellen STEPAN11/04/02Greenwich Royals SC 2:34.89  486 35.111:13.662:00.44
7.Kameliya STOIMENOVA29/01/03Newham & University of East Lond 2:35.09  485 35.501:16.321:59.57
8.Molly BEHAN27/06/02Sutton & Cheam SC 2:50.16  367 37.751:22.972:11.06
9.Honor WOODS28/05/02Bexley SC 2:52.02  355 38.861:22.182:12.14
10.Grace LANGLEY07/07/01Bexley SC 2:53.41  347 40.431:26.492:14.27
11.Maisie AYRES02/10/02Haringey Aquatics 2:56.55  328 39.261:24.912:15.31
 Elizabeth JEPPS19/10/02Royal Tunbridge Wells Monson SC DNF       
 Molly EASTER21/11/02Southwark Aquatics SC DQ T 6L       

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Sophie LEWIS WARD07/04/99Beckenham SC 2:24.52  599 31.871:09.021:52.17
 Daisy MEFFAN03/06/00Sutton & Cheam SC DNC       

UP