Girls Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Abigail SAUNDERS01/08/07Sevenoaks SC 1:16.20  298 35.84
2.Evie SMITH05/10/07Maidstone SC 1:19.51  262 37.96
3.Matilda PURNELL15/03/08Croydon Amphibians SC 1:22.98  230 39.62
4.Alexandra JOHNSON28/12/07Beckenham SC 1:23.68  225 38.81
5.Isabelle TRAYNIER28/02/08Beckenham SC 1:23.97  222 40.90
6.Sophie WILLIAMSON12/10/07Beckenham SC 1:26.89  201 40.88
7.Gabriela GHEDU-MOLINAR10/06/08Sutton & Cheam SC 1:30.28  179 43.02
8.Nell BRUIN29/11/07Beckenham SC 1:33.11  163 42.81
9.Natasha EDWARDS04/09/07White Oak SC 1:36.80  145 43.96

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Izzie MERCER05/10/05Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:07.31  432 32.92
2.Maegan MUJER04/10/05Sutton & Cheam SC 1:09.37  395 33.49
3.Natasha GOODYEAR07/11/05Bromley SC 1:10.86  370 34.52
4.Amelia MIDDLETON10/08/05Beckenham SC 1:10.94  369 33.48
5.Jessica HARMER14/03/07Sevenoaks SC 1:11.08  367 33.65
6.Sophia O'NEILL21/04/06Orpington Ojays 1:11.42  362 34.56
7.Jamie JOHNSON21/11/06Beckenham SC 1:12.36  348 35.31
8.Libby MARMOLEJO20/05/06Newham & University of East Lond 1:12.40  347 35.05
9.Madeleine SULLIVAN08/12/05Bexley SC 1:12.73  342 34.60
10.Hannah STROVER18/09/05Orpington Ojays 1:13.02  338 34.22
11.Philippa CARVER29/01/06Beckenham SC 1:13.77  328 35.54
12.Rebecca KEARNEY03/01/06Orpington Ojays 1:14.65  317 35.31
13.Safia OPIE21/08/06Croydon SC 1:15.47  306 36.07
14.Lola BURNS24/03/06Bexley SC 1:15.65  304 35.91
15.Maya MALHOTRA28/01/06Croydon Amphibians SC 1:15.95  301 35.91
16.Shahana FRANCIS13/06/06Greenwich Royals SC 1:16.51  294 36.75
17.Naledi SEEMA ROCA29/12/06Beckenham SC 1:16.83  290 36.33
18.Sophia HIPPLE16/01/06Southwark Aquatics SC 1:17.48  283 37.05
19.Constance ARNELL09/09/06Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:18.12  276 37.06
20.Jyosna RAI24/05/06Maidstone SC 1:18.58  271 38.04
21.Jazlyn YEE20/08/05Maidstone SC 1:18.99  267 38.47
22.Alyze GENTLES23/01/07Croydon Amphibians SC 1:19.85  259 38.70
23.Arrabella GREATWOOD25/01/07Sutton & Cheam SC 1:20.44  253 38.93
24.Francesca MIDDLETON14/02/07Beckenham SC 1:20.63  251 18.43
25.Jessica BRAND24/08/06Bexley SC 1:21.40  244 38.60
26.Megan SLATTERY29/01/07Beckenham SC 1:21.42  244 39.92
27.Ariana LAM31/10/06Southwark Aquatics SC 1:23.67  225 41.01
28.Emily SERAFINI31/05/07Orpington Ojays 1:25.83  208 40.10

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Scarlett ORCHARD02/07/03Bexley SC 1:01.78  559 29.91
2.Halle BROUGHTON20/08/04Thanet Swim Club 1:02.46  541 29.69
3.Lola PROCTOR14/09/04Sutton & Cheam SC 1:02.76  533 30.18
4.Emily DAVIS15/05/04Bexley SC 1:03.77  508 30.79
5.Jessica HERBERT09/02/04Orpington Ojays 1:03.78  508 30.96
6.Emily WATTS20/04/04Greenwich Royals SC 1:04.01  503 31.11
7.Annabel WILSON19/05/04Beckenham SC 1:04.69  487 31.32
8.Lydia MITCHELL10/09/03Beckenham SC 1:05.22  475 31.93
9.Melissa KHIZZAH05/05/04Greenwich Royals SC 1:06.41  450 31.97
10.Isobella ADAMS-HOWARD10/09/03Beckenham SC 1:06.62  446 32.10
11.Emilia VORSTER03/12/04Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:06.92  440 32.02
12.Nicola FINNEGAN16/12/03Croydon SC 1:06.93  440 32.02
13.Megan MORLAND25/08/04Sutton & Cheam SC 1:06.96  439 33.07
14.Chloe JENKINS26/06/04Greenwich Royals SC 1:07.02  438 32.25
15.Jasmine WALLACE10/10/03Sevenoaks SC 1:07.26  433 32.41
16.Poppy PHILLIPS17/05/04Sutton & Cheam SC 1:07.50  429 32.77
17.Olivia HUMPHRIES24/05/05Sutton & Cheam SC 1:08.05  418 32.38
18.Matilda BARRETT20/04/04Orpington Ojays 1:08.36  413 33.03
19.Grace HOBBS31/10/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:08.42  411 32.71
20.Beth SUMNER18/03/04Bexley SC 1:08.89  403 33.07
21.Stephanie PANTELI16/09/04Thanet Swim Club 1:09.08  400 33.34
22.Samantha JACKSON22/04/05Orpington Ojays 1:10.07  383 33.80
23.Dina BENIDIR08/02/05Newham & University of East Lond 1:10.09  383 33.66
24.Freya KEMP07/04/05Thanet Swim Club 1:10.75  372 33.58
25.Shannon MENTEATH18/05/04Bromley SC 1:11.55  360 34.66
26.Daisy ALLISTONE28/10/04Maidstone SC 1:11.65  358 35.10
27.Poppy BARNHURST18/02/05Sutton & Cheam SC 1:11.91  354 34.04
28.Elizabeth MCKEOWN17/12/04Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:12.05  352 34.61
29.Amelia BRIAN07/01/05Bexley SC 1:12.71  343 34.71
30.Abigail MADDAFORD29/12/04Maidstone SC 1:12.84  341 35.01
31.Hannah RAYNER27/03/05Greenwich Royals SC 1:13.00  339 35.04
32.Tiya GOKANI24/08/04Croydon Amphibians SC 1:13.01  339 34.75
33.Kaejah BRILL-YOUNG27/11/04Newham & University of East Lond 1:13.06  338 34.94
34.Ruby RAYNER30/01/05Beckenham SC 1:13.14  337 34.89
35.Blythe JOLLEY-ELLIS31/08/04Orpington Ojays 1:14.28  321 35.15
36.Nina BURDON19/12/04Greenwich Royals SC 1:15.28  309 35.58
37.Hannah MILLS28/04/05Bexley SC 1:15.58  305 36.58
38.Fern CURRAN01/10/04Maidstone SC 1:15.85  302 36.16
39.Maddison MITCHELL18/02/05Beckenham SC 1:16.31  296 36.58
40.Olwen EVANS24/08/04Bexley SC 1:18.05  277 37.01
41.Ciara SLATTERY22/01/05Beckenham SC 1:21.59  242 38.02
 Georgia PIPER08/04/05Croydon SC DQ ST     

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Eve LUHMANN17/12/02Bexley SC 1:00.55  594 28.92
2.Tiegan CHILD20/03/02Beckenham SC 1:00.75  588 29.58
3.Madeleine BURTON14/11/02Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:02.39  543 30.61
4.Zara FARROW12/10/01Maidstone SC 1:03.50  515 30.93
5.Nubia ADJEI31/01/03Sutton & Cheam SC 1:03.72  510 29.71
6.Abby DAVISON16/01/02Beckenham SC 1:05.06  479 31.56
7.Lucy REEVES10/11/01Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:05.52  469 31.98
8.Alethea WEST31/08/02Bexley SC 1:05.76  464 32.07
9.Beth HAWKINS09/08/01Bexley SC 1:05.79  463 31.40
10.Ellie HARDEN08/11/02Orpington Ojays 1:05.87  461 31.52
11.Amie HAWKINS14/11/02Bexley SC 1:06.43  450 31.54
12.Honor WOODS28/05/02Bexley SC 1:06.57  447 31.62
13.Mae CHANDLER27/05/02Beckenham SC 1:07.13  436 32.01
14.Mia CRUICKSHANK08/07/01Bexley SC 1:07.81  423 32.20
15.Molly EASTER21/11/02Southwark Aquatics SC 1:08.22  415 31.64
16.Jadie MUNRO05/09/02Croydon Amphibians SC 1:08.73  406 33.23
17.Maya GERRETSEN27/05/03Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:08.86  404 32.68
18.Vaidehi PATEL21/08/02Beckenham SC 1:09.18  398 33.12
19.Lilli CUTAJAR24/04/02Orpington Ojays 1:09.23  397 33.10
20.Holly HOBBS06/04/02Royal Tunbridge Wells Monson SC 1:09.58  391 33.52
21.Ellie BAXTER25/11/01Bexley SC 1:10.36  378 32.87
22.Hannah TAVAKKOLIZADEH26/01/03Greenwich Royals SC 1:10.37  378 33.58
23.Kirsty MOORE12/01/03Greenwich Royals SC 1:12.17  351 34.55
24.Zivile DIRMEIKYTE18/01/02Southwark Aquatics SC 1:12.19  350 34.68
25.Alexandria WRIGHT13/02/03Bexley SC 1:12.38  347 34.16
 Jessie KULLMAN04/12/02Southwark Aquatics SC DQ ST     

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Katie LATHAM06/01/97Thanet Swim Club 56.83  718 27.19
2.Eva GLIOZERYTE31/03/97Newham & University of East Lond 59.11  638 28.17
3.Fearn COOK05/06/95Beckenham SC 1:01.38  570 29.55

UP